Z Trzesieki na Świątki jak po stole

Miasto z Wizją / 19.04.2018 / Komentarze
Wiceburmistrz D. Rak: To spełnienie naszych pomysłów i deklaracji złożonych przed włączeniem wsi do Szczecinka w 2009 roku

Przebudowa ulicy Wilczkowskiej i tzw. drogi leśnej nr 8 to jedna z ważniejszych w tym roku inwestycji miejskich. Po jej zwieńczeniu "zapasowa arteria" łącząca Trzesiekę i Świątki, przebiegająca poza miastem - omijająca Szczecinek od południa, zostanie wreszcie ucywilizowana. Nie ma się zatem co dziwić, że kierowcy już nazywają drogę czwartą obwodnicą Szczecinka.

Zamówienie na realizację inwestycji otrzymał drawski POL-DRÓG. Na plac budowy zajrzeliśmy we wtorek (17.04). Roboty posuwają się w szybkim tempie. Dywan asfaltowy został już ułożony na odcinku od parkingu przy Świątkach do jeziora Wilczkowo (droga leśna nr 8). Docelowo roboty zostaną zakończone przy zjeździe na Mysią Wyspę. Wówczas z Trzesieki do Światek, na całej długości drogi pojedziemy już po asfalcie.

Koszt inwestycji (ul. Wilczkowska plus droga leśna nr 8) to nieco ponad 1,2 mln zł. W kosztach partycypuje Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinku.

- Finisz wszystkich robót, łącznie z wykonaniem poboczy zaplanowaliśmy na  na koniec czerwca br. - mówi "MzW" Tomasz Kołosowski, dyrektor Wydziału Inwestycyjnego Urzędu Miasta.

O tej ważnej dla Szczecinka inwestycji rozmawialiśmy z wiceburmistrzem Danielem Rakiem.

- Ulica Wilczkowska mierzy 230 metrów. Droga otrzyma nie tylko nowy dywan asfaltowy, ale też oświetlenie. Będzie też deszczówka oraz zatoczki postojowe. Z kolei droga leśna nr 8 - od ulicy Wilczkowskiej do ul. Żeglarskiej, do zjazdu na Mysią Wyspę mierzy 2,1 km - mówi D. Rak.

Docelowo nowa szczecinecka "asfaltówka" będzie miała szerokość 4,5 m plus obustronne pobocza gruntowe o szerokości po 0,75 m.

Wiceburmistrz przy okazji rozmowy o obecnych pracach prowadzonych na południowym brzegu jeziora Trzesiecko odniósł się też do wcześniejszych inwestycji realizowanych na Świątkach.

- Od 2010 roku, czyli od włączenia Świątek w granice administracyjne miasta wydarzyło się tam bardzo dużo, m.in. jeżeli chodzi o inwestycje drogowe .Miło dziś patrzeć jak Świątki się rozwijają. Do 2010 roku to była taka przyklejona do Szczecinka wieś o dużym deficycie infrastruktury drogowej czy też oświetleniowej - mówi D. Rak.

- Z pełną odpowiedzialnością możemy powiedzieć, że decyzje które zapadły w 2009 roku były jak najbardziej trafne. Dziś Świątki to bardzo przyjazna rozwijająca się dzielnica miasta. Inwestycje, które już zrealizowaliśmy na Świątkach i te, które obecnie realizujemy, m.in. przebudowę ulicy Wilczkowskiej i drogi leśnej nr 8, to spełnienie naszych pomysłów i deklaracji złożonych przed włączeniem wsi do Szczecinka w 2009 roku.