Z turystami na rajdzie "Trzesiecko"

Miasto z Wizją / 20.10.2019 / Komentarze
Wiarusy zakończyły sezon. Rajdowali piechurzy i rowerzyści

Turyści z Wojskowego Koła PTTK „Wiarusy” zaprosili dziś (niedziela, 20 października) miłośników czynnego wypoczynku na świeżym powietrzu na Jesienny Rajd Turystyczny pn. "Trzesiecko".

Piechurzy w zacnej grupie poszli trasą przez osiedle Generalskie, ul. Żeglarską do Janowa oraz ul. Brzegową i przez Trzesiekę wrócili do Szczecinka, do ogrodu SAPiK przy ul. Kilińskiego. Tam miało miejsce zakończenie niedzielnego rajdowania.

Z kolei rowerzyści dojechali na metę pokonując 35-kilometrowy szlak dla cyklistów przez: Parsęcko, Dalęcino, Polską Górę, Dobrogoszcz i Trzcinno.

Uczestnicy "Trzesiecka" odpoczęli przy turystycznym ognisku spożywając pieczoną kiełbaskę. Odbyły się też konkursy rekreacyjne z nagrodami. Ponadto w ramach wpisowego turyści otrzymali okolicznościowy znaczek rajdowy. Dla chętnych było potwierdzenie punktów na odznakę OTP i OTK.

- To już ostatnie nasze spotkanie w tym roku w Szczecinku. Tym samym zakończyliśmy 49 rok działalności Koła PTTK "Wiarusy". Chętni turyści będą mogli jeszcze wziąć udział w rajdzie w Kołobrzegu, 16 listopada - mówi "Miastu z Wizją" szef Wiarusów Bogdan Bereszyński.

- Tradycyjne aura nam dopisała. Ale "Wiarusy" zawsze mają szczęście do pogody. Dziś gościliśmy 110 turystów, w tym dzieci i młodzież ze Szkół Podstawowych w Parsęcku i Grzmiącej. Dojechali też do nas turyści z Wojskowego Koła PTTK "Husaria" z Czarnego.

Warto dodać, że szczecineckie "Wiarusy" rozpoczęły swoją działalność 16 września 1970 roku, gdy wyruszyli z koszar przy ul. Kościuszki i pokonali trasę nocnego rajdu "Trzesiecko 70".