Z wędką i wózkiem na łodzi, czyli wielkie łowienie na Trzesiecku

• Tv
Miasto z Wizją / 13.06.2018 / Komentarze
Świetna inicjatywa Wędkarzy bez Barier. Zawody pod patronatem "Miasta z Wizją"

Gdy w czerwcu 2017 roku po finale pierwszych ogólnopolskich zawodów wędkarskich dla wędkarzy niepełnosprawnych żegnaliśmy się z Norbertem Stolarczykiem z organizacji "Wędkarze bez Barier", Norbert powiedział nam:

Za rok się znów spotkamy w Szczecinku nad Trzesieckiem. To dla mnie nie ulega najmniejszej wątpliwości. Wspaniałe miasto, wspaniali ludzie, piękny rybny akwen i gościnność.

Słowa dotrzymał. W tym roku znów spotkamy się nad Trzesieckiem - w najbliższy weekend 15-16 czerwca. W sobotę nasz miejski akwen będzie areną II Zawodów Spinningowych z łodzi Osób Niepełnosprawnych.

Pomysł rozegrania takich zawodów rodził się w Szczecinku już od kilku lat. Mówił o tym kilkakrotnie szef Szczecineckiej Lokalnej Organizacji Turystycznej Mariusz Getka w naszym programie "Wędkarski Szczecinek". Od pomysłu do realizacji droga niedługa, tym bardziej, gdy chce się coś pożytecznego w życiu zrobić, a nade wszystko pomóc ludziom. Ubiegłoroczne zawody okazały się wielkim sukcesem sportowym i organizacyjnym. Nie ma się, zatem co dziwić, że niepełnosprawni wędkarze znów zawitają nad Trzesiecko!

Patronat honorowy nad zawodami objęli: burmistrz Szczecinka Jerzy Hardie-Douglas oraz szef Polskiego Związku Wędkarskiego Teodor Rudnik. Wśród patronów medialnych nie mogło zabraknąć redakcji Portalu "Miasta z Wizją" i Gazety "Dzień Dobry Szczecinek".

Harmonogram zawodów:

Piątek - 15 czerwca:

18: 00 – odprawa zawodników

Sobota - 16 czerwca:

6:00 – zbiórka na Stanicy wędkarskiej

6:15 – 6:45 - lokowanie załóg w łodziach;

7:00 - 13:00 - czas trwania zawodów;

9:00 – 12:00 - Integracyjne Zawody Wędkarskie SZCZECINEK 2018;

15:00 - ogłoszenie zwycięzców i wręczenie nagród, zakończenie imprezy.

To nie wszystkie emocje wędkarskie, jakie czekają nas w sobotę na jeziorze Trzesiecko.

- W tym roku imprezą towarzyszącą II Zawodom Spinningowym Osób Niepełnosprawnych będą I Integracyjne Zawody Wędkarskie dla dzieci - mówi "Miastu z Wizją" szef SzLOT Mariusz Getka.

- Wezmą w nich udział uczniowie szczecineckiego Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego im. Jana Brzechwy. Młodzi adepci wędkarstwa będą łowić z pomostu znajdującego się przy Stanicy Wędkarskiej, a ich opiekunami zostaną wędkarze z sekcji „Catch&Release” działającej przy Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior. Sędzią głównym dziecięcych zmagań będzie opiekun i trener sekcji wędkarskiej Jarosław Dywizjusz.

Tekst: Sławomir Włodarczyk

Plakat: Organizatorzy

Wideo: Relacja z zawodów w Szczecinku w 2017 roku - Wędkarze bez Barier

Nasze relacje z ubiegłorocznych zawodów wraz z bogatą galerią zdjęć w artykułach: