Za wodę i ścieki zapłacimy mniej

Miasto z Wizją / 04.04.2018 / Komentarze
Prezes PWiK: Od pięciu lat, co roku, obniżamy ceny taryf

Jak nam powiedział prezes Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Andrzej Wdowiak, taka sytuacja będzie miała miejsce nie tylko w tym roku, ale też w następnych trzech latach.

- Obecnie nasze wyliczenia i skalkulowane ceny za pobór wody i odprowadzanie ścieków są w uzgodnieniach w Państwowym Gospodarstwie Wodnym Wody w Polsce. Dla Szczecinka - w Bydgoszczy, dla Barwic i Grzmiącej - w Szczecinie. Mam nadzieję, że nie powinny ulec zmianie w stosunku do tego, co my proponujemy - mówi "Miastu z Wizją" prezes A. Wdowiak.

- Wody Polskie powinny się uporać z kalkulacją cen do połowy czerwca. Dlatego nowe taryfy zaczną obowiązywać po tym terminie. Prawdopodobnie od lipca.

Choćby z tego względu, na dziś, nie możemy jeszcze podać dokładnych wysokości przyszłych opłat za wodę i ścieki.

- Będą one niższe od obecnie obowiązujących, Ceny będą też spadać w następnych trzech latach - zapewnia A. Wdowiak i dodaje: Od pięciu lat, co roku, obniżamy ceny taryf.

Przypomnijmy: Obecnie za 1 m3 wody dla gospodarstw domowych płacimy 3,29 zł brutto. To o 3 grosze mniej niż rok wcześniej. Z kolei odprowadzanie 1 m3 ścieków kosztuje nas 8,14 zł - o 9 groszy mniej niż w 2016 roku.

Łączna cena wody i ścieków wynosi obecnie 11,43 zł - o 12 gr. mniej niż w 2016 roku.