Zabiorą od nas gabaryty

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 15.04.2018 / Komentarze
Rozpoczną w Trzesiece i na Świątkach, zakończą na Szczecińskiej, Pilskiej i Raciborkach

Wiosenna zbiórka odpadów wielkogabarytowych ruszy w poniedziałek 16 kwietnia. Ekipy Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej rozpoczną pracę w Trzesiece i na Świątkach, a zakończą tydzień później na ul. Szczecińskiej, Pilskiej oraz na Raciborkach.

Akcja odbioru "gabarytów" będzie prowadzona według harmonogramu (na zdjęciu w tekście) codziennie od godz. od 7 do 15, oprócz soboty i niedzieli 21 i 22 kwietnia.

Organizatorzy akcji przypominają, że ta jest bezpłatna. Koszty ponosi szczecinecki ratusz. Sprawny sprzęt AGD, RTV oraz meble można oddać do Fundacji “Miłosierdzie i Wiedza” w Szczecinku, nr tel. 697 755 214.

Do odpadów wielkogabarytowych zaliczają się m.in.: szafy, stoły, ławy, krzesła, fotele, sofy, wersalki, wieszaki, dywany, wykładziny, materace, rowery, zabawki dużych rozmiarów, drzwi, płyty meblowe, beczki plastikowe, wiadra, opony oraz sprzęt AGD dużych rozmiarów - lodówki, pralki, piece kuchenne, itp.

Jednocześnie wraz ze zbiórką odpadów wielkogabarytowych prowadzona będzie także zbiórka zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego, m.in.: komputerów, monitorów, telewizorów, drukarek, radioodbiorniki czy odkurzaczy.

PGK informuje, że codziennie w godz. od 7 do 18, a w soboty od 7 do 14 w siedzibie PGK przy ul. Cieślaka 6 czynny jest punkt zbiórki „elektrośmieci”, gdzie bezpłatnie można zostawić zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny.

Ale nie tylko przy ul. Cieślaka możemy oddać takie przedmioty. Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów czynny jest również przy ul. Łowieckiej.

Tekst i foto: Sławomir Włodarczyk

Plan - harmonogram: PGK - do pobrania tu:

MAPKA - zbiórka odpadów wielkogabarytowych