Zakrętkowe Serca staną w Szczecinku

Miasto z Wizją / 02.06.2020 / Komentarze
Cenna inicjatywa szczecineckiego ratusza

Tradycja zbierania plastikowych nakrętek w Szczecinku trwa już od wielu lat. Akcję prowadzi m.in. Straż Miejska za sprawą insp. Pauliny Peciak-Nazarewskiej. Również różne stowarzyszenia i organizacje społeczne. "Butelkowe" odpady są przeznaczane na cele charytatywne, głównie na rzecz chorych dzieci.

W czasie realizacji Budżetu Obywatelskiego 2020 mieszkańcy Szczecinka mieli do dyspozycji projekt pn. "Zakrętkowe serce". Konstrukcje miały stanąć w kilkunastu lokalizacjach miasta. Jak się okazało, nie uzyskał on aprobaty mieszkańców Szczecinka. Nic straconego, gdyż Urząd Miasta postanowił wykonać metalowe serca i ustawić je w różnych miejscach Szczecinka.

Zakrętkowe Serca powstają w Zespole Szkół Technicznych - mówi "Miastu z Wizją" burmistrz Daniel Rak.

- Wkrótce staną przed Urzędem Miasta, kinem Wolność i szczecineckim szkołami podstawowymi. Łącznie będzie ich siedem. Już dziś zapraszam do ich zapełniania i pomocy potrzebującym.

Niedawno Zakrętkowe Serce stanęło przed Starostwem Powiatowym. Jest chętnie zapełniane przez mieszkańców Szczecinka.

Tekst: Sławomir Włodarczyk

Foto: Mateusz Ludewicz