Zaległa kasa dla byłego szefa SzLOT

Miasto z Wizją / 13.03.2018 / Komentarze
Stowarzyszenie musi zapłacić ponad 30 tys. zł

Dobrze ponad 30 tys. zł będą kosztować Szczecinecką Lokalną Organizację Turystyczną niewykorzystane urlopy byłego prezesa Piotra Misztaka. Tak zdecydował sąd.

- Nie mam żadnego pola manewru, będziemy musieli uiścić te pieniądze - podkreśla w rozmowie z "Miastem z Wizją" prezes SzLOT Mariusz Getka. - Do tej kwoty trzeba też doliczyć koszty sądowe i inne opłaty administracyjne z tego tytułu. W sumie wyjdzie tego dobrze ponad 30 tys. zł.

Według naszej wiedzy sprawa została po prostu zabałaganiona. Niewykorzystany urlop w danym roku (według ówczesnych przepisów) trzeba było wykorzystać do 30 września roku następnego, a wg obecnie obowiązujących przepisów - do 30 marca roku następnego.

Zaległych urlopów niezwykle zapracowanego byłego (do listopada 2016 roku) prezesa SzLOT (nie odpoczywał 3 lata) powinna dopilnować komisja rewizyjna stowarzyszenia. Nie dopilnowała. Wówczas jej szefem był Adam Wyszomirski.

Tekst: Sławomir Włodarczyk