Zapraszamy do kina

  • Tv
  • Aktualności
Miasto z Wizją / 30.11.2019 / Komentarze
"Obywatel Jones", "Kraina Lodu 2" i "Proceder"

"Obywatel Jones"
Nagrodzony Złotymi Lwami w Gdyni najnowszy film Agnieszki Holland, thriller polityczny „Obywatel Jones” to jedna z najbardziej oczekiwanych premier 2019 roku. Film przedstawia historię Garetha Jonesa – walijskiego dziennikarza, który w 1933 roku wyruszył do Związku Radzieckiego, aby odkryć przerażającą prawdę, stojącą za reżimem Stalina i sowiecką „utopią”. Kulisy jego reporterskiego śledztwa miały śmiertelne reperkusje, a przy okazji stały się inspiracją do powstania jednej z najsłynniejszych powieści XX wieku – „Folwarku zwierzęcego” George'a Orwella.
Godziny emisji:
29 listopada - godz. 20;00
2-3 grudnia - godz.20;00
5 grudnia - godz.20:00

"Kraina Lodu 2"
Kultowa bajka Disneya, Kraina Lodu 2 powraca do kin! Już niedługo na wielkim ekranie zobaczymy Annę, Elsę i Olafa, których czekają kolejne przygody. Dlaczego Elsa urodziła się obdarzona magiczną mocą? Odpowiedź na to pytanie nie daje jej spokoju i… zagraża całemu królestwu! Dlatego razem z Anną, Kristoffem, Olafem i Svenem wyruszają w niebezpieczną i niezwykłą podróż. Czy ta wyprawa odmieni życie bohaterów? Czego się podczas niej dowiedzą? Jakie przygody przeżyją? W oscarowej Krainie lodu Elsa bała się, że jej moc jest zbyt potężna i może doprowadzić do katastrofy. W drugiej części musi mieć nadzieję, że ta moc będzie wystarczająca, aby przezwyciężyć problemy, które napotka. Czy tak się stanie?
Godziny emisji:
28-29 listopada - godz. 16:00 (2D dubbing), 18:00 (3D dubbing)   
2-3 grudnia - godz. 16:00 (2D dubbing), 18:00 (3D dubbing)
4 grudnia - godz. 16:00 (2D dubbing)
5 grudnia - godz. 16:00 (3D dubbing), 18:00 (3D dubbing)

"Proceder" DKF
Poruszająca historia rapera Tomasza Chady – chłopaka z blokowisk, z duszą poety i darem do wpadania w poważne kłopoty. Prawdziwy i szczery do bólu w swoich tekstach Chada ginie w niewyjaśnionych okolicznościach, zostawiając zszokowanych fanów i dziewczynę, którą kochał. Muzyka była całym jego życiem – pasją i światem, w który uciekał, gdy rzeczywistość nie miała mu zbyt wiele do zaoferowania.
Godziny emisji:
4 grudnia - godz.18:30