Zarząd Powiatu na obradach

Miasto z Wizją / 20.10.2016 / Komentarze
PKS, planowanie przyszłorocznego budżetu i wiele innych ważnych spraw

W czwartek (20.10) obradował Zarząd Powiatu Szczecineckiego

- Pierwszy punkt porządku obrad poświęcony był Spółce PKS. Prezes Zarządu Helena Mozolewska i dyrektor ds. ekonomicznych Leonarda Dutkowska przedstawiły szczegółowe, tabelaryczne zestawiania obrazujące kondycję finansową szczecineckiego przewoźnika, stan jego przychodów, wydatków i zobowiązań w kontekście sprzedaży działki przy ulicy Kaszubskiej - mówi "Miastu z Wizją" Piotr Rozmus, rzecznik prasowy starosty szczecineckiego.

Zarząd Spółki został również zobligowany do ocenienia zasadności i możliwości uruchomienia dodatkowego kursu ok. godziny 16.40 na trasie Biały Bór – Szczecinek.

- W następnej kolejności członkowie zarządu zaakceptowali projekt uchwały w sprawie ustalenia wysokości opłat za usuwanie i przechowywanie statków lub innych obiektów pływających z obszarów wodnych położonych na terenie powiatu w 2017 roku. Sporo czasu poświęcono również projektowaniu budżetu powiatu na kolejny rok, w tym m.in.: analizie porównawczej subwencji i udziału w PIT, planowaniu wpływów i wydatków wydziałów: Komunikacji, Transportu i Dróg, Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska oraz planom dochodów z tytułu gospodarowania mieniem powiatu i zbyciem nieruchomości.

- W punkcie poświęconemu nieruchomościom będącym własnością powiatu zarząd pozytywnie rozpatrzył wniosek kierownika Zakładu Obsługi Nieruchomości o wyrażenie zgody na zawarcie umowy użyczenia na okres dłuższy niż 3 lata na potrzeby organizacji i działania filii Zachodniopomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Szczecinku.

Wśród spraw finansowych i majątkowych wyrażono zgodę na przekazanie do Zespołu Szkół Technicznych nieodpłatnie przyjętych samochodów z Komendy Wojewódzkiej Policji, które posłużą do prowadzenia zajęć technicznych oraz umożliwią przeprowadzanie egzaminów praktycznych. Zdecydowano też o wdrożeniu nowoczesnego systemu płatności internetowych PAYBYNET na potrzeby obsługi wykonawców prac geodezyjnych i kartograficznych. Na zakończenie skrupulatnej analizie poddano program ubezpieczeniowy dla Powiatu Szczecineckiego.

Tekst: Sławomir Włodarczyk (na podstawie komunikatu prasowego Piotra Rozmusa)

Foto: Sławomir Włodarczyk