Zatrzymani za pobicie usłyszeli zarzuty

Miasto z Wizją / 09.10.2019 / Komentarze
Skuteczna akcja szczecineckich policjantów

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy wtargnęli do jednego z mieszkań na terenie Szczecinka i dotkliwie pobili dwóch mężczyzn. Kryminalni już następnego dnia zatrzymali sprawców, którzy usłyszeli zarzuty pobicia i naruszenia miru domowego, za co grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności

W poniedziałek (7.10) wieczorem dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku otrzymał informację, że do mieszkania wynajmowanego przez 33-letnią kobietą wtargnęło dwóch mężczyzn, którzy zaatakowali przebywających tam mężczyzn w wieku 19 i 26 lat. Sprawcy bijąc i kopiąc po całym ciele mężczyzn dotkliwie ich pobili po czym uciekli z mieszkania. Powiadomieni o zdarzeniu funkcjonariusze przystąpili do wyjaśnienia wszystkich okoliczności zdarzenia. Po mimo, że jeden ze sprawców był zamaskowany udało się kryminalnym ustalić tożsamość obu sprawców. Okazali się nimi mieszkańcy Szczecinka 19-latek i jego 44-letni ojciec.
 Dziś mężczyźni zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty pobicia mężczyzn, za co może im grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności. Sprawcy odpowiedzą również za naruszenie miru domowego. Prokurator objął sprawców policyjnym dozorem.

Tekst: asp. Anna Matys, oficer prasowy KPP Szczecinek

Foto: Sławomir Włodarczyk