Zawody Savage Gear Trophy rozpoczęte

Miasto z Wizją / 21.10.2017 / Komentarze
Wiceburmistrz Daniel Rak: Serdecznie witam w Szczecinku, życzę wielu wędkarskich emocji i połamania kija

W piątek (20.10) wieczorem Zamek Książąt Pomorskich gościł uczestników wielkich zawodów wędkarskich Savage Gear Trophy - Szczecinek 2017.

Na uroczyste rozpoczęcie wędkarskich zmagań stawili się ich uczestnicy. Ponad stu wędkarzy z całej Polski rywalizować będzie w weekend o niezwykle atrakcyjne nagrody, nie tylko finansowe.

Rolę gospodarza pełnił wiceburmistrz Daniel Rak. - Serdecznie witam w Szczecinku, życzę wielu emocji i połamania kija - zwrócił się do wędkarzy. Zapewnił także, ze samorząd szczecinecki tak jak dotąd i w przyszłości będzie dbał o interesy wędkarskiej braci. Zaprosił również do Szczecinka.

- Miasto nad Trzesieckiem jest w wielu środowiskach uważane za wędkarską stolicę Polski. Zrobimy wszystko, by swoją pozycję umacniać i nadal rozwijać turystykę wędkarską - mówił Daniel Rak.

Głos zabrał też wicestarosta szczecinecki Marek Kotschy. Uroczystość otwarcia Savage Trophy poprowadził jego pomysłodawca - szef Szczecineckiej Lokalnej Organizacji Turystycznej Mariusz Getka, który ujawnił wędkarzom jak duże nakłady miasto łoży na zarybianie jezior szczecineckich. Wspomniał też o pierwszej powojennej z prawdziwego zdarzenia wędkarskiej inwestycji w Szczecinku - budowie stanicy przy ul. Kilińskiego.

Później z uczestnikami Savage Trophy spotkał się sędzia główny zawodów Kamil Walicki.

Uroczyste rozpoczęcie zawodów poprzedził pokaz sprzętu wędkarskiego Savage Gear. Wędkarze rozpoczną łowy w sobotę 21 października na dwóch jeziorach: Trzesiecko i Wierzchowo. Uroczystość zwieńczenia wędkarskich zmagań zaplanowano na niedzielę 22 października. Dokładny harmonogram Savage Gear Trophy - Szczecinek 2017 jest dostępny w naszym artykułach: