Ze Szczecinka do Słupska w kabinie maszynisty

• Tv
Miasto z Wizją / 29.01.2020 / Komentarze
Mamy okazję podejrzeć, jak podróż pociągiem wygląda z innej perspektywy

Pasażerowie, którzy korzystają z usług przewoźników kolejowych, często podziwiają widoki za oknem, aby nieco umilić sobie czas spędzony w pociągu. Ci, którzy regularnie podróżują tym właśnie środkiem lokomocji, zapewne doskonale i niemal na pamięć znają mijane krajobrazy i miejscowości, w których skład zatrzymuje się, aby zabrać kolejnych podróżnych. Jednak dotychczas mogli oni jedynie przyglądać się temu zza szyby wagonu. Teraz mają okazję podejrzeć, jak taka podróż wygląda widziana okiem maszynisty.

W serwisie YouTube na kanale o nazwie „ic_kołobrzeg” kilka dni temu został opublikowany właśnie film z takiej przejażdżki. Dzięki uprzejmości pana Ziemowita Czerskiego, pasjonata pociągów i morsowania, mamy możliwość „zasiąść” w kabinie lokomotywy i wybrać się w podróż po torach woj. zachodniopomorskiego.

Twórca kanału zrealizował swój film na fragmencie linii kolejowej nr 405. Skład wyruszył z dworca głównego w Szczecinku i zakończył swoją trasę w Słupsku. Po drodze możemy także wraz z nim „odwiedzić” mijane stacje, jak chociażby w Białym Borze, Miastku czy Kępicach. Łącznie w trakcie filmu „zawitamy” na 16 stacjach. Trzeba jednak uzbroić się w cierpliwość, bowiem cała produkcja trwa ponad 1,5 godz. Jednak jej obejrzenie z pewnością pozwoli nam spojrzeć z nieco innej perspektywy na podróż pociągiem.

Ci, którym po obejrzeniu filmu wciąż mało będzie kolejowych przejażdżek, mogą zajrzeć także TUTAJ, gdzie wraz z Panem Ziemowitem mogą przejechać się w kabinie maszynisty na trasie Runowo Pomorskie – Szczecinek.

Tekst: Marzena Góra

Wideo: ic_kołobrzeg/YouTube/Marzena Góra