Zebrali blisko 45 tys. zł dla Wiktora

Miasto z Wizją / 09.12.2016 / Komentarze
Mama chorego chłopca oficjalnie poznała wynik akcji charytatywnej i odebrała symboliczny czek

Bycie rodzicem ciężko chorego dziecka to nie tylko nieustanna walka o zdrowie swojej pociechy, ale także szereg niekiedy bardzo prozaicznych wyzwań, z którymi trzeba mierzyć się każdego dnia. To także ogromne, często znacznie przekraczające rodzinny budżet, koszty leczenia i rehabilitacji. Jednak z tym problemem nie pozostają oni sami. Stowarzyszenie Porozumienie Samorządowe Powiatu Szczecineckiego w drugiej połowie listopada zorganizowało kolejny charytatywny turniej piłki siatkowej, w trakcie którego zbierane były środki na rzecz 13-letniego Wiktora Gringla, który cierpi na mózgowe porażenie dziecięce. Była to już piąta tego typu inicjatywa stowarzyszenia.

W czwartkowe (8 grudnia) popołudnie przedstawiciele Stowarzyszenia spotkali się z Wiktorem oraz jego mamą Justyną, aby w obecności mediów oficjalnie przekazać czek w wysokości zebranej podczas turnieju kwoty. Okazało się, że podczas ubiegłotygodniowej akcji charytatywnej padł rekordowy wynik. Tym razem, dzięki hojności i zaangażowaniu organizatorów akcji oraz mieszkańców, udało się zebrać blisko 45 tys. zł. Pozwoli ona m.in. na zakup specjalnego komunikatora, który pozwoli na porozumiewanie się z Wiktorem.

- Przez kilka miesięcy pracowaliśmy na to, aby ta impreza nam się udała. Dziś mam przed sobą taki symboliczny czek. Mama Wiktora nie zna jeszcze kwoty, jaką udało nam się zebrać. To 44 tys. 881 zł i 18 gr – powiedział starosta Krzysztof Lis, jednocześnie prezes Stowarzyszenia. - Taką kwotę udało nam się zebrać dzięki ogromnej woli wielu ludzi, naszych sympatyków, ale też ogromnego serca mieszkańców Szczecinka i powiatu szczecineckiego. Chciałbym bardzo serdecznie wszystkim publicznie podziękować. Wszyscy państwo macie ogromne serce i dzięki waszemu wsparciu mama Wiktora otrzyma dziś ten czek. Mam nadzieję i ufam, że pomoże on w tym, aby Wiktor mógł spełnić swoje marzenie.

- Chciałabym bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do zebrania jak dla mnie bardzo ogromnej sumy pieniędzy. Naprawdę pomoże nam ona w zakupie sprzętu i najbliższej rehabilitacji, która jest Wiktorowi bardzo potrzebna. Trudno jest mi opisać słowami to, jak bardzo się cieszę z tego – przyznała pani Justyna, nie kryjąc łez wzruszenia.

Już teraz Porozumienie Samorządowe zaprasza wszystkich ludzi o wielkich sercach do udziału w Balu Charytatywnym, który odbędzie się 3 lutego. W jego trakcie wszystkim gościom czas umilać będzie zespół Talisman. Wkrótce poznamy także beneficjenta, na rzecz którego zostaną przekazane środki zebrane podczas organizacji balu.

Tekst, foto: Marzena Góra