Zebrali ponad 3 tysiące złotych dla chorej Amelki

Miasto z Wizją / 17.12.2019 / Komentarze
Wolontariusze z Zespołu Szkół Technicznych pomagają 2-letniej dziewczynce

Młodzież z Zespołu Szkół Technicznych działająca w ramach w szkolnego wolontariatu kolejny raz może pochwalić się udaną akcją i sporym sukcesem. W minionym tygodniu w trakcie V Jarmarku Świątecznego na głównych ulicach naszego miasta można było spotkać kwestujących uczniów. W ten sposób szczecinecka młodzież z ZST włączyła się w zataczającą coraz szersze kręgi pomoc dla dwuletniej Amelki, która walczy o zdrowie i życie zmagając się z nowotworem oka.

Za drobny datek wrzucony do puszki wolontariusze dziękowali mieszańcom wręczając im własnoręcznie upieczone pierniki i symboliczne świąteczne dekoracje. Okazało się, że szczecinecczanie chętnie przyłączali się do tej szlachetnej inicjatywy. Uczniowie zorganizowali w swojej szkole również specjalną świąteczną loterię, z której dochód przekazany zostanie na rzecz chorej dziewczynki. Łącznie udało im się zebrać 3 tys. 9 zł i 80 gr.

Tekst: Marzena Góra

Foto: Wolontariat ZST