Zintegrowany Informator Pacjenta - podstawowe informacje

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 14.08.2015 / Komentarze
ZIP to ogólnopolski serwis internetowy Narodowego Funduszu Zdrowia. Poza częścią przeznaczoną dla wszystkich internautów, jest w nim część dostępna wyłącznie dla posiadaczy konta w ZIP.
Dzięki ZIP mamy dostęp do historii swojego leczenia w każdej chwili, z każdego komputera połączonego z Internetem. W systemie elektronicznej Weryfikacji Uprawnień Świadczeniobiorcy (eWUŚ) sprawdzimy prawo do świadczeń w danym dniu.
 
Na koncie z ZIP zobaczymy, ile nasze leczenie kosztowało. Gdzie można otrzymać login i hasło? Urząd Miasta Szczecinek i ZOW NFZ zapraszają! Plac Wolności 13, parter, sala 006, 8 września 2015 (wtorek), godz. 12.30-18, 9 września 2015 (środa), godz. 9-15. Siedziba ZOW NFZ w Szczecinie, ul. Arkońska 45, Infolinia ZOW NFZ tel. 801 00 22 72 dla telefonów stacjonarnych tel. 91 881 99 72 dla telefonów komórkowych i zza granicy.
 
Delegatura w Koszalinie, ul. Konstytucji 3 Maja 7, tel. 94 346 52 27, 94 346 52 28. Punkt Obsługi Ubezpieczonych w Pyrzycach, ul. Lipiańska 4, (starostwo) tel. 91 397 18 39, 91 391 17 00.
 
Mobilne stanowiska: zobacz na www.nfz-szczecin.pl. Wszystko o Twoim leczeniu! Załóż konto zdrowotne w ZIP! www.nfz-szczecin.pl.
 
Jak uzyskać dostęp do konta w ZIP? Do uzyskania konta w ZIP potrzebne są dane dostępowe, czyli login i hasło. Login i hasło są wydawane przez uprawnionych pracowników NFZ za okazaniem dowodu osobistego lub paszportu. Można je uzyskać także za pomocą podpisu elektronicznego. Konto może założyć osoba, która ukończyła 16 lat, za okazaniem dowodu osobistego lub paszportu.
 
Konto w ZIP można założyć osobiście, dla siebie lub swojego dziecka Informacje na koncie w ZIP dostępne są w ciągu 24 godzin od aktywowania konta. Uwaga! Wcześniejsza rejestracja na stronie internetowej ZIP nie jest konieczna, ale przyśpiesza wydawanie danych dostępowych! Zapraszamy do Oddziału NFZ z dowodem osobistym po login i hasło!
 
Jakie są korzyści z posiadania konta w ZIP?
 
Mając dostęp do własnego konta w ZIP, w każdej chwili, siedząc w domu przed komputerem: możemy sprawdzić, czy system eWUŚ potwierdza w danym dniu nasze prawo do świadczeń. Mamy dostęp do swojej historii korzystania z opieki zdrowotnej w ramach NFZ od 2008 roku, wiemy gdzie i kiedy się leczyliśmy, jakie badania nam wykonano, jakie leki refundowano, ile to kosztowało możemy kontrolować, ile pieniędzy na nasze leczenie wydaje NFZ.
 
Co jeszcze znajdziemy w ZIP?
 
Część informacji w ZIP dostępnych jest dla wszystkich użytkowników Internetu. Twój Portal Gdzie się leczyć?  Jak korzystać z opieki zdrowotnej?  Jakie są prawa pacjenta? Gdzie się leczyć bezpłatnie?  W jakich godzinach przyjmuje lekarz rodzinny i specjalista?  Gdzie szukać pomocy w nagłych przypadkach?  Gdzie wykonać badanie profilaktyczne? 
 
Jak dojechać do przychodni, szpitala?  Gdzie jest to miejsce na mapie?  Czy w budynku jest winda/ podjazd dla wózków, łazienka dla osób niepełnosprawnych?  Czy placówka ma parking? Adresy aptek i punktów aptecznych.
 
Informacje o uprawnieniach szczególnych Zasady korzystania z opieki zdrowotnej w krajach UE