Złodziej ograbił dwa mieszkania. Ukradł kasę i złotą biżuterię

Miasto z Wizją / 16.06.2016 / Komentarze
Tydzień szczecineckiej Policji

W ubiegłym tygodniu policjanci na drogach regionu zatrzymali 2 nietrzeźwych kierujących.

Jak powiedziała "Miastu z Wizją" rzecznik prasowy szczecineckiej policji mł. asp. Anna Matys, w obu przypadkach byli to mężczyźni jadący na motorowerach.

31-latek zatrzymany do kontroli w Białym Borze dmuchnął w alkomat ponad 1 promil alkoholu. O wiele lepszy "rezultat" zaprezentował 38-latek jadący motorowerem w Barwicach. Wynik badania policyjnym alkomatem to 2,5 promila alkoholu.

Nieznany (jeszcze) policji rabuś obrabował dwa mieszkania w Barwicach.

- Z jednego wyniósł gotówkę i złotą biżuterię - mówi A. Matys. - Właściciel wycenił stratę na 600 zł. Z kolei z drugiego mieszkania ukradł gotówkę w kwocie 400 zł.

Jeżeli złodziej wpadnie w ręce policjantów, za kradzież z włamaniem grozi mu kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Do wypadku drogowego doszło na terenie gminy Szczecinek. 42-letniego mężczyznę jadącego na motocyklu uderzyła wybiegająca z lasu sarna. Motocyklista doznał rozległych, powierzchniowych obrażeń ciała i został przewieziony do szczecineckiego szpitala.

Pełnym sukcesem naszych policjantów zakończyła sie akcja zatrzymania dilera narkotyków. W jego mieszkaniu w Szczecinku policjanci zabezpieczyli 2 kg różnego rodzaju środków odurzających. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. O zdarzeniu pisaliśmy w artykule: