Zmiany w budżecie, inwestycje i dotacje do zabytków

Miasto z Wizją / 22.10.2016 / Komentarze
Rada Powiatu na obradach

W poniedziałek 24 października na sesji zbierze się Rada Powiatu Szczecineckiego. W porządku obrad zapisano 14 punktów.

Po załatwieniu spraw regulaminowych, radni zapoznają się z informacjami starosty o pracy Zarządu Powiatu Szczecineckiego oraz z informacją przewodniczącej rady Doroty Chrzanowskiej o złożonych interpelacjach i o udzielonych na nie odpowiedziach.

W porządku obrad zapisano także "wolną trybunę" dla parlamentarzystów, radnych Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego, burmistrzów i wójtów gmin powiatu szczecineckiego.

W dalszej części obrad radni wysłuchają informacji o działalności Centrum Rehabilitacji dla Osób Chorych na Stwardnienie Rozsiane oraz zapoznają się ze sprawozdaniem Komisji Rewizyjnej z realizacji planów kontroli za I półrocze 2016 roku.

Później przyjdzie czas na część uchwałodawczą.

Rada podejmie decyzje m.in. w sprawie: przyjęcia „Wieloletniego Programu Inwestycyjnego Powiatu Szczecineckiego na lata 2016-2018", zmiany uchwały w sprawie uchwalenia tegorocznego budżetu powiatu oraz wieloletniej prognozy finansowej na lata 2016 - 2027, zasad udzielania dotacji na prace konserwatorskiej, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków.

Rada rozpatrzy też skargę na Dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Elżbiety

Odpowiedź starosty na interpelacje i zapytania radnych oraz oświadczenia radnych zakończą obrady.

Początek sesji o godz. 12.