Zniszczony znak drogowy, pijany na parkingu

• Tv
Miasto z Wizją / 13.11.2016 / Komentarze
75 interwencji - tydzień Straży Miejskiej

W ubiegłym tygodniu strażnicy miejscy podjęli 75 interwencji w stosunku do 63 osób.

- Za pomocą kamer monitoringu ujawniliśmy 22 zdarzenia, z czego w 21 przypadkach interwencję podejmowały nasze patrole - mówi "Miastu z Wizją" komendant SM Grzegorz Grondys.

We wtorek (8.11) tuż po godz. 16 patrol dozorując ul. Wyszyńskiego zauważył mężczyznę, który przechodząc przez przejście dla pieszych przewrócił się. Mężczyzna był trzeźwy i odmówił przyjęcia pomocy. Następnie po przejściu kilkudziesięciu metrów znowu się przewrócił. Został przewieziony do miejsca zamieszkania.

W sobotę (12.11) przed godz. 23 strażnicy zostali wezwani na ul. 28 Lutego do mężczyzny, który miał leżeć pomiędzy samochodami na parkingu. Po przybyciu na miejsce patrol zastał leżącego, upojonego alkoholem. Po dobudzeniu go został przez strażników doprowadzony do miejsca zamieszkania.

W niedzielę (13.11) przed godz. 16 patrol SM patrol dozorując ul. Żeglarską znalazł zniszczony znak drogowy.

Dwie godziny później operator kamer monitoringu zauważył trzech mężczyzn spożywających alkohol. Po chwili jeden z nich załatwił potrzebę fizjologiczną. Zdarzenie miało miejsce przy ul. Kopernika (materiał video).

Patrol wylegitymował całą trójkę. W związku z tym, iż wobec nich były kilkakrotnie podejmowane interwencje, na mężczyzn zostaną skierowane wnioski o ukaranie.

W czwartek (10.11) wieczorem strażniczy zabezpieczali Bieg Niepodległościowy, a dzień później - obchody Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada - dodaje G. Grondys.

Tekst: Sławomir Włodarczyk

Foto: Straż Miejska