Znowu przekonamy się, że „Z odblaskiem bezpieczniej”

• Tv
Miasto z Wizją / 14.10.2020 / Komentarze
Tym razem, zamiast wspólnej gali, dzieci przygotują film promujący dbanie o bezpieczeństwo

Przez cały rok funkcjonariusze szczecineckiej Straży Miejskiej spotykają się z najmłodszymi mieszkańcami – podopiecznymi przedszkoli oraz z uczniami szkół podstawowych, aby zwrócić ich uwagę na wyjątkowo istotną kwestię, jaką jest posiadanie przy sobie elementów odblaskowych. Odblaski te, które zapewniają nam widoczność na drodze, mogą niejednokrotnie uratować nam życie. Dlatego też tak ważne jest, aby wyrobić nawyk ich noszenia już od najwcześniejszych lat, dzięki czemu w przyszłości dla dzieci zadbanie o posiadanie takich elementów stanie się czymś naturalnym. Jednak w okresie jesienno-zimowym, kiedy za oknami znacznie szybciej zapada zmrok a warunki atmosferyczne dodatkowo utrudniają kierowcom widoczność, posiadanie przy sobie odblasków jest wyjątkowo ważne.

Strażnicy Miejscy kolejny raz postanowili przypomnieć dzieciom – a także tym nieco starszym mieszkańcom – jak ważne jest zadbanie o swoje bezpieczeństwo. Co roku funkcjonariusze organizowali w kinie spotkanie z uczniami szczecineckich szkół podstawowych, zapraszając ich do czynnego udziału w akcji przebiegającej pod hasłem „Z odblaskiem bezpiecznej”. Jednak w tym roku, z uwagi na trwający w kraju stan zagrożenia epidemiologicznego, tegoroczna formuła akcji musiała ulec zmianie.

- Z uwagi na obecną sytuację nasza coroczna gala w kinie Wolność nie może się odbyć. Jednak dzieci jak co roku przygotowują na tą okazję specjalny program artystyczny – mówi nam spec. Paulina Peciak-Nazarewska ze szczecineckiej Straży Miejskiej. – Każda ze szkół, która włączyła się w nasza akcję, przygotowuje piosenkę lub wiersz. Będzie także pokaz mody z użyciem elementów odblaskowych przy „projektowaniu” strojów. Zatańczy także Zespół Tańca Współczesnego Rebelia.

- Jednak tym razem zamiast spotykać się w dużej grupie, każdy z występów zostanie nagrany. Z tych kilku klipów powstanie film podsumowujący cała akcję. Następnie nasi funkcjonariusze będą wykorzystywać to wideo podczas odwiedzin w szczecineckich szkołach. Film ten będzie emitowany w I klasach szkół podstawowych. Będziemy trafiać do każdej klasy osobno, zamiast zbierać dzieci w jednej większej grupie. Przy tej okazji każde z dzieci otrzyma od nas także odblask wraz z wydrukowanym na nim numerem telefonu do naszej komendy – dodaje nasza rozmówczyni.

Tekst, foto: Marzena Góra