Zrobili sporo Dobrychrzeczy dla lokalnej społeczności

Miasto z Wizją / 30.04.2020 / Komentarze
Po kilku tygodniach ciężkiej pracy przyszła pora na podsumowanie akcji przez grupę wolontariuszy

Przez ostatnich kilka długich tygodni mieszkańcy naszego miasta intensywnie zaangażowali się w zorganizowaną przez siebie akcję mającą na celu zabezpieczenie pracowników medycznych oraz wielu innych szczecinecczan w ochronne maseczki. Z takiej formy wsparcia z chęcią skorzystali nie tylko pracownicy szpitala, ale także innych placówek ochrony zdrowia, zakładów pracy, instytucji publicznych, a także osoby prywatne. Przedsięwzięcie to udało się z sukcesami kontynuować przez ponad 1,5 miesiąca dzięki m.in. zaangażowaniu Lidii Pieńkos, Fundacji Dobrerzeczy, a także nieocenionej pracy kilkudziesięciu pań, które właściwie codziennie poświęciły swój prywatny czas i energię na szycie maseczek, które następnie trafiały do szczecineckich placówek, firm, instytucji i każdej osoby, która zwróciła się z prośbą o takie wsparcie. Akcja powoli dobiega końca.

- Przyszła pora na powrót do normalności. Walka z wirusem staje się coraz bardziej skuteczna, powoli zostają otwierane sklepy i inne placówki. Nadszedł czas na podsumowanie całej naszej akcji – mówi Jędrzej Dunaj z Fundacji Dobrerzeczy. – W środę do Domu Pomocy Społecznej trafiło 30 sztuk przyłbic i 50 maseczek. Do Zakładu Aktywizacji Zawodowej w Juchowie trafi od nas 10 przyłbic i 70 maseczek. To ostatnie miejsca, które na ten moment wspieramy.

- Staraliśmy się w tych ciężkich czasach pomóc każdemu, kto tej pomocy potrzebował, nawiązaliśmy wiele współprac i szczerze wierzymy, że nasze wsparcie przyniosło dużo dobrego. Na ten moment kończymy swoje działania związane z wirusem i wracamy do naszych codziennych zajęć. Chyba jednym z lepszych wyjść teraz jest nauczyć się żyć z tym co nas otacza, a przede wszystkim dbać oraz chronić siebie i innych.

- Pojawiło się wiele spekulacji na temat powstania “Fundacji Dobrerzeczy”.  Jeżeli ktoś jest ciekaw o co z tym w ogóle chodzi i co chcemy dzięki temu osiągnąć może sprawdzić to na naszej stronie internetowej, gdzie są opisane nasze wszystkie dotychczasowe działania. Z tego miejsca w imieniu swoim i Lidii Pieńkos chcielibyśmy podziękować całej ekipie Dobrerzeczy, wszystkim Paniom, które bez chwili wytchnienia szyły charytatywnie maseczki jak i każdemu z osobna, kto przyczynił się do wsparcia naszej akcji – dodaje Jędrzej Dunaj.

W ramach akcji mieszkanki naszego miasta uszyły łącznie blisko 2 tysiące maseczek, które następnie zostały nieodpłatnie przekazane osobom i instytucjom, które o takie wsparcie poprosiły. W ostatnich tygodniach Fundacja Dobrerzeczy zaangażowała się w produkcję przyłbic, które również były regularnie przekazywane mieszkańcom. Naszych Czytelników zachęcamy jednocześnie do odwiedzania oficjalnej strony internetowej fundacji www.dobrerzeczy.ngo gdzie na bieżąco możemy śledzić inicjatywy grupy młodych mieszkańców Szczecinka i regularnie podglądać, jak robią Dobrerzeczy dla lokalnej społeczności.

Tekst: Marzena Góra

Foto: Dobrerzeczy