1 kwietnia wypożyczalnie rowerów rozpoczną sezon

Miasto z Wizją / 15.03.2017 / Komentarze
Na terenie miasta zostaną posadowione cztery nowe wypożyczalnie Comdrevu

Dla prawdziwych miłośników dwóch kółek, pora roku nie ma znaczenia. Jak przyznaje wielu cyklistów, dopóki kółka się kręcą, można jechać, bez względu na słońce, deszcz czy śnieg. Jednak wśród mieszkańców naszego miasta jest wielu amatorów wycieczek rowerowych jedynie wiosną lub latem. Często nie dysponują oni własnymi jednośladami - podobnie jak przyjezdni goście, którzy chętnie korzystają z możliwości zwiedzania okolicy właśnie na rowerze. Wkrótce będą oni mieli powody do zadowolenia. Za niespełna dwa tygodnie w Szczecinku sezon rozpoczną wypożyczalnie rowerów. Jednak nie będą to znane mieszkańcom dotychczas miejskie, wysłużone już jednoślady. Swoje pojazdy wraz ze stacjami dokującymi udostępni szczecinecczanom firma Comdrev.

- Spotkałem się z przedstawicielem Comdrevu. Tegoroczny sezon w Szczecinku, jeżeli chodzi o wypożyczalnie rowerów, ma ruszyć w sobotę, 1 kwietnia – mówi nam burmistrz Jerzy Hardie-Douglas. – Na terenie naszego miasta zostaną posadowione cztery wypożyczalnie. Jedna z nich będzie się znajdowała na Placu Wolności, kolejna przy kinie Wolność, a dwie pozostałe przy hotelu Residence oraz na os. Zachód na ul. Białogardzkiej przy sklepie POLO Market. Przedsięwzięcie to jest w 100 proc. komercyjne i ani miasto, ani OSiR, ani też SzLOT nie partycypują w jego kosztach. Comdrev nie ukrywa także, że przygotowuje się również do przetargu na budowę wypożyczalni rowerów, które mają znajdować się przy przystankach autobusowych w ok. 24 lokalizacjach na terenie Szczecinka.

Przypomnijmy, że wspomniana firma kilka lat temu przygotowywała podobne stacje dla SzLOT-u. Teraz postanowiła zaproponować mieszkańcom swój własny, nowszy system. W październiku minionego roku mieszkańcy przez blisko 1,5 miesiąca mogli już przetestować system bezobsługowych wypożyczalni rowerów „Filfri Bikes”. Teraz z jednośladów „zaparkowanych” przy czterech stacjach będą mogli korzystać przez cały okres wiosenno-letni.

Tekst: Marzena Góra
Foto: Comdrev.pl