1 maja za wodę i ścieki zapłacimy mniej

Miasto z Wizją / 29.04.2017 / Komentarze
Nowa taryfa PWiK - do 30 kwietnia 2018 roku

Od poniedziałku 1 maja br. zacznie obowiązywać w Szczecinku nowa taryfa za pobór wody i odprowadzenie ścieków. Podwyżki nie będzie, zapłacimy mniej!

Szczecineccy wodociągowcy nową cenę 1 m3 wody dla gospodarstw domowych skalkulowali na poziomie 3,29 zł brutto. To o 3 grosze mniej niż w obecnej obowiązujące jeszcze do końca tygodnia taryfie. Z kolei cenę 1 m3ścieków Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji oszacowało na 8,14 zł - o 9 groszy mniej niż obecnie.

Łączna cena wody i ścieków w nowym roku taryfowym wynosić będzie 11,43 zł, a zatem w stosunku do ceny obowiązującej (11,55 zł) nastąpi spadek o 12 groszy. Dodajmy, że oprócz taryfy, zmieni się także opłata abonamentowa - cena od 1 maja będzie niższa od obecnej o 9 gr.

Nowe ceny i stawki opłat określone przez szczecineckich wodociągowców obowiązywać będą do 30 kwietnia 2018 roku.

- Nie są to jakieś bardzo znaczące obniżki, ale jest widoczna pewna coroczna tendencja. Ona wynika z tego, że spłaciliśmy znaczną część kredytu, który zaciągnęliśmy w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska - mówi "Miastu z Wizją" burmistrz Jerzy Hardie-Douglas.