10 firm chce oświetlić miasto

Miasto z Wizją / 21.03.2017 / Komentarze
W Szczecinku będzie jaśniej i oszczędniej - przy unijnym wsparciu

Aż 10 firm wyraziło akces i złożyło oferty, by otrzymać od miasta zamówienie na realizację inwestycji pn. "Modernizacja oświetlenia miejskiego w Szczecinku w kierunku jego energooszczędności". Inwestycja w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020 (Działanie 2.4 Zrównoważona multimodalna mobilność miejska i działania adaptacyjne łagodzące zmiany klimatu w ramach Kontraktu Samorządowego) realizowana będzie przy kilkudziesięciu ulicach.

- Jak wiadomo będziemy ją prowadzić w czterech etapach. Stąd też część firm zgłosiło chęć wykonania robót na poszczególnych etapach, z kolei część zamierza w całości zmodernizować nam system oświetlenia - mówi "Miastu z Wizją" Anna Mista, dyrektor Wydziału Komunalnego Urzędu Miasta.

Za całość "świetlnej" budowy zamierzają się wziąć firmy: Atem - Polska z Gdyni, która przedstawiła ofertę na 1 473 918 zł, PUF "EL-Professional" z Gdyni - 1 445 559 zł, SAG Elbud z Gdańska - 1 417 164 zł, Energa Oświetlenie z Sopotu - 1 356 674 zł, LUMIXLED z Warszawy - 1 933 362 zł oraz Energatad z Koszalina - oferta za 1 665 000 zł.

Pozostałe 4 firmy zamierzają nam zrealizować inwestycję w poszczególnych etapach - nie w całości.

- Przy rozstrzygnięciu przetargu brać będziemy pod uwagę oprócz ceny także deklarowany czas realizacji inwestycji - ujawnia A. Mista.

Najkorzystniejszą pod względem finansowym ofertę (firma chce zrealizować wszystkie 4 etapy "świetlnych" robót) przedstawiła miastu Energa Oświetlenie z Sopotu na kwotę 1 356 674 zł, z terminem realizacji do 31 marca 2018 roku. Warto zaznaczyć, ze miasto na całość inwestycji zamierzało wydać ponad 2,4 mln zł. Oszczędności będą, zatem znaczące.

Cała inwestycja została podzielona jest na cztery części. W pierwszym etapie nowe energooszczędne lampy staną przy ul.: Jana Pawła II, Kisielewskiego, Klasztornej, Kościuszki (do Derdowskiego), Mierosławskiego, Szczecińskiej, Wyszyńskiego oraz przy rondach: Mariana Tomasza Golińskiego i Kardynała Jeża.

W drugim etapie firma realizująca inwestycję oświetli nam ulice: 3 Maja, Jasną, Kościuszki (od Derdowskiego do Karlińskiej), Kościuszki (od Karlińskiej do Trzesieckiej), ścieżkę rowerową i ciąg pieszy przy ul. Kościuszki, Mickiewicza, Ordona, Piłsudskiego, Plac Zesłańców Sybiru, Plac Wazów na ciągu ul. Piłsudskiego oraz Plac Sowińskiego.

Trzeci etap wymiany oświetlenia na energooszczędne zaplanowano przy ul.: Derdowskiego - Lwowska do Królowej Jadwigi, Lwowskiej od Królowej Jadwigi, Grunwaldzkiej, Jagiełły, Karlińskiej, Kosińskiego, Królowej Jadwigi, Malborskiej, Gotyckiej, Mazurskiej, Warmińskiej, Mierosławskiego, Myśliwskiej, Pułaskiego, Zawiszy, Witolda oraz Ziemowita.

Wreszcie w ostatnim 4 etapie energooszczędne oświetlenie otrzymają ul.: Witolda Pileckiego, Jeziorna, Junacka, Drzymały, Kamińskiego, Rondo Karlińska/Kołobrzeska, Kisielewskiego, Kołobrzeska stara, Kołobrzeska nowa, Limanowskiego, Mestwina, Parkowa, Powstańców Wlkp., Rzemieślnicza, Waryńskiego oraz Wojska Polskiego.

Prace powinny ruszyć na przełomie kwietnia i maja br. Finał inwestycji zaplanowano na koniec czerwca 2018 roku. Jej cena będzie znana po rozstrzygnięciu przetargu.