Aplikacja podpowie, kiedy przyjedzie autobus

Miasto z Wizją / 21.03.2017 / Komentarze
Właśnie powstała oficjalna aplikacja systemu kiedyprzyjedzie.pl. Szczecinek również znalazł tu swoje miejsce

Od blisko dwóch lat pasażerowie Komunikacji Miejskiej dzięki dostępowi do Internetu w swoich telefonach komórkowych mogą korzystać z narzędzia, dzięki któremu korzystanie z usług przewoźnika stało się jeszcze sprawniejsze. Od czerwca 2015 r. mają oni do swojej dyspozycji „Trasownik”, czyli stronę internetową, gdzie znaleźć możemy interaktywny rozkład jazdy.

Trasownik pozwala mieszkańcom nie tylko sprawdzić godziny odjazdów autobusów, ale także śledzić, ile czasu pozostało do jego przyjazdu – działając na podobnej zasadzie, jak System Dynamicznej Informacji Pasażerskiej. Z tą jednak różnicą, że nie muszą oni wcale znajdować się na przystanku, ale mogą sprawdzić tego typu informacje korzystając ze swoich smartfonów. Teraz korzystanie z tego rozwiązania będzie jeszcze łatwiejsze.

Właśnie powstała oficjalna aplikacja systemu kiedyprzyjedzie.pl, dostępna na urządzeniach z systemem Android. Tym samym, aby sprawdzić rozkład jazdy szczecineckich autobusów, nie trzeba już wstukiwać w przeglądarkę strony internetowej i wyszukiwać interesujących nas informacji. Teraz dostęp do rozkładu kursowania pojazdów Komunikacji Miejskiej będzie sprawniejszy – z poziomu aplikacji zainstalowanej na naszych telefonach.

Dodajmy, że z aplikacji tej – udostępniającej rozkłady jazdy autobusów w wielu miastach w kraju, a tym samym znanej wkrótce wielu osobom w całej Polsce – będą mogli z powodzeniem korzystać również turyści, którzy odwiedzą Szczecinek.

Tekst: Marzena Góra