To będzie prawdziwe wodne szaleństwo, jakiego w Polsce jeszcze nie ma

• Tv
Miasto z Wizją / 11.04.2017 / Komentarze
SzLOT planuje wybudować nad Trzesieckiem zjeżdżalnię w typie „slip n fly”

Miłośników wodnych szaleństw w naszym mieście nie brakuje. Świadczą o tym zarówno kolejki, jakie ustawiają się w letnim sezonie przy wyciągu do nart wodnych, okupowane wypożyczalnie sprzętu wodnego oraz niemal zawsze pełne plaże. Teraz ci, którzy wolne ciepłe dni z chęcią spędzają nad Trzesieckiem będą mieli kolejny powód do zadowolenia. Szczecinecka Lokalna Organizacja Turystyczna przymierza się do wybudowania nad brzegiem naszegojeziora wodnej zjeżdżalni. Jednak obiekt ten ma znacząco różnić się od tych znanych m.in. z aquaparków czy plaży w Mielnie.

- Rzeczywiście mamy takie plany – potwierdza w rozmowie z nami Mariusz Getka, prezes SzLOT-u. – Obecnie pracujemy nad koncepcją związaną z taką inwestycją. Uważam, że byłoby to doskonałe uzupełnienie istniejącej już oferty. Jeszcze jest zbyt wcześnie, aby mówić o szczegółach, ale już mogę zdradzić, że myślimy o takim totalnym wodnym szaleństwie. Na pewno będzie to coś nieszablonowego, czego w Polsce jeszcze nigdzie nie ma. Pomysł jest naprawdę bardzo fajny. Również władze miasta są do niego przychylnie nastawione. Mamy nadzieję, że uda nam się te plany zrealizować.

Jak przyznał nasz rozmówca, rozważna jest budowa zjeżdżalni w typie „slip n fly”, gwarantująca nie tylko sporo zabawy, ale także dawkę adrenaliny. Obecnie trwają intensywne prace mające na celu jak najszybsze rozpoczęcie realizacji tego typu przedsięwzięcia. Trudno jeszcze dokładnie powiedzieć, gdzie obiekt ten zostanie ostatecznie zlokalizowany. Jeżeli uda się wygospodarować dostatecznie dużą przestrzeń, najpewniej stanie on w sąsiedztwie plaży miejskiej przy ul. Mickiewicza. Niewykluczone, że wodnym szaleństwo będziemy mogli oddawać się być może jeszcze w tym roku.

Tekst: Marzena Góra
Foto: youtube.com