To będzie wyjątkowa noc z historią

Miasto z Wizją / 17.05.2017 / Komentarze
Przed nami kolejna odsłona Nocy Muzeów

Na tę noc czekają nie tylko wszyscy pasjonaci historii, ale także pozostałe osoby, które na co dzień zapominają, że czasami warto wybrać się do muzeum, aby nie tylko dowiedzieć się, jak wyglądało życie w danym miejscu przed wiekami, ale także poznać wiele ciekawostek o osobach dawniej zamieszkujących dane ziemie. Doskonałą okazją do tego, aby sobie przypomnieć o tym, dlaczego warto odwiedzać tego typu placówki, jest ogólnopolska akcja muzealników przebiegająca od kilkunastu lat pod hasłem „Noc Muzeów”. Do akcji tej od kilku lat cyklicznie włącza się także nasze szczecineckie Muzeum Regionalne. Podobnie będzie również i tym razem.

W najbliższą sobotę, 20 maja czeka nas kolejne wyjątkowe – bo wieczorne - spotkanie z historią. Tego dnia o godz. 18.00 na terenie szczecineckiego muzeum rozpocznie się impreza, przebiegająca w tym roku pod znakiem starego, przedwojennego kina. W programie organizatorzy przewidzieli m.in.: pokaz mody z okresu 20-lecia międzywojennego, koncert Dixieland i potańcówka w stylu retro, pokaz filmu „Mocny człowiek” z muzyką na żywo, pokaz tańca w wykonaniu Rebelii oraz moc konkursów dla młodszych i tych nieco starszych mieszkańców. A to – jak zapowiadają pracownicy szczecineckiego muzeum – dopiero początek atrakcji. Dodajmy, że tegoroczna Noc Muzeów potrwa do północy.

Tekst: Marzena Góra