Biała flota przed majówką wraca na Trzesiecko

Miasto z Wizją / 14.04.2017 / Komentarze
Pasażerów czekają drobne zmiany. Z rozkładu zniknął przystanek na Świątkach

Wkrótce szczecineckie statki wypłyną w swoje pierwsze w tym sezonie rejsy po Trzesiecku. Wszystko wskazuje na to, że – podobnie jak w minionym roku – na wycieczkę „Księżną Jadwigą” lub „Bayernem” będziemy mogli się wybrać już w długi majowy weekend. Jednak na prawdziwy wodniacki sezon nad naszym jeziorem musimy jeszcze trochę poczekać. Rozpocznie się on nieco później, bo w drugiej połowie czerwca. Do tego czasu biała flota będzie pojawia się na jeziorze głównie w weekendy oraz obsługując rejsy czarterowe. Wraz z rozpoczęciem wakacji zaczną one pływać codziennie, aż do połowy września.

Szczecineckie statki do nadchodzącego sezonu są już gotowe. Po przezimowaniu w dokach przeszły coroczną, wymaganą kontrolę. – Oba statki w ostatnim czasie były przygotowywane do przeglądu kadłubów. Inspektorzy z Urzędu Żeglugi Śródlądowej skrupulatnie przeprowadzili inspekcje stanu części podwodnej i nawodnej statków. Kontrola przebiegła pozytywnie, a tym samym „Księżna Jadwiga” i „Bayern”otrzymają przedłużone Świadectwa Zdolności Żeglugowej. Obecnie kompletujemy załogę i naprawiamy drobne usterki, aby w sezonie 2017 nie było żadnych niespodzianek – mówi nam Mariusz Motyl, kierownik Działu Usług Komunikacji Miejskiej.

Amatorów wodnych wycieczek w tym roku nie czekają również żadne zmiany dotyczące wyposażenia miejskiej białej floty. Na wycieczki zabierać nas będą dwa statki – „Księżna Jadwiga” oraz „Bayern”.  Nieznacznym zmianom uległy ceny rejsów. W tym sezonie za bilet jednorazowy normalny zapłacimy 12 zł, natomiast za jednorazowy bilet ulgowy 7 zł. Z kolei cena za bilet grupowy kolonijny (10 dzieci i opiekun) wyniesie 60 zł, a za każde kolejne dziecko będzie obowiązywała dopłata w wysokości 6 zł.

Zmianie uległo także rozlokowanie nadbrzeżnych „przystanków”. Tych do swojej dyspozycji będziemy mieli osiem (w tym 4 na żądanie). Tak, jak w latach ubiegłych, będą to przystanki: Zamek, Centrum, Restauracja Jolka, Hotel Resiedence, Hotel Viki, Trzesieka, Mysia Wyspa oraz Wieża Bismarcka. Z rozkładu zniknął przystanek znajdujący się przy plaży na Światkach.

Statki w pierwsze rejsy wypłyną 29 kwietnia, a zakończą sezon 31 sierpnia. Rejsy – podobnie jak w poprzednich latach - rozpoczynać się będą na pomoście przy Zamku. Statki wypływać stąd będą o godz.: 12.00, 13.30, 15.00, 16.30 i 18.00.

Tekst: Marzena Góra
Zdjęcie: Sławomir Włodarczyk