Burmistrz zaprasza kibiców

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 12.06.2018 / Komentarze
W czwartek inauguracja piłkarskiego Mundialu. Wielkie emocje przy Zamku Książąt Pomorskich

W czwartek (14.06) zaczynają się piłkarskie Mistrzostwa Świata. Ich areną będą stadiony w Rosji. Z tej okazji miasto uruchomi Strefę Kibica przy Zamku Książąt Pomorskich nad jeziorem Trzesiecko.

- Tego dnia już wczesnym popołudniem będziemy mogli podziwiać na telebimie inaugurację Mundialu i pierwszy mecz pomiędzy reprezentacjami Rosji i Arabii Saudyjskiej - mówi "Miastu z Wizją" burmistrz Jerzy Hardie-Douglas.

- W naszej Strefie Kibica miłośnicy "kopanej" będą mogli - przez miesiąc - zobaczyć wszystkie mecze Mundialu. Wejście do Strefy jest za darmo. Oczywiście za konsumpcję - jedzenie i napoje trzeba będzie zapłacić. Będzie mnóstwo gadżetów związanych z Mundialem. Ich dystrybucją zajmie się Centrum Informacji Turystycznej, które na czas mistrzostw uruchomi w Strefie punkt sprzedaży. Będziemy mogli kupić koszulki, trąbki, czapeczki, kapelusze, szaliki, wszystko to w biało-czerwonych barwach.

Zdjęcia szczecineckich gadżetów tu:

https://miastozwizja.pl/pilkarskie-gadzety-czekaja-na-kibicow

Jak powiedział nam burmistrz, organizatorem Strefy Kibica jest Samorządowa Agencja Promocji i Kultury.

- SAPiK zajmie się wszystkimi sprawami organizacyjnymi w strefie, również częścią gastronomiczną. Z kolei jej gospodarzem będzie Dolina Charlotty. Myślę, że jedzenie będzie smaczne, będą różne napoje w tym piwo.

Strefa Kibica to nie tylko miejsce zabawy dla dorosłych.

- Będą również atrakcje dla dzieci - dodaje burmistrz. - W dni, w które piłkarze będą odpoczywać i nie będzie transmisji z Mundialu, w Strefie działać będzie Strefa Dziecka. Będą zabawki, urządzenia do zabaw, będzie działać Kino Letnie. Myślę, że zarówno starsi jak i ci najmłodsi mieszkańcy Szczecinka przez najbliższy miesiąc przeżyją nad Trzesieckiem nie lada emocje i będą się doskonale bawić aż do meczu finałowego 15 lipca. Chciałbym bardzo, by zagrała w nim reprezentacja Polski. Tak mówi serce, ale rozsądek jest już bardziej przyziemny. Ale z grupy na pewno wyjdziemy.

Tekst: Sławomir Włodarczyk

Foto: FIFA