Co widzą kamery monitoringu cz. 18

• Tv
Miasto z Wizją / 04.04.2017 / Komentarze
Tym razem bójkę, piwko „pod chmurką” i… szczecineckich sportowców biorących udział w „Niebieskim biegu”

Kamery miejskiego monitoringu widzą znacznie więcej, niż mogłoby nam się wydawać. Na co dzień nie zwracamy na nie zbytniej uwagi, jednak warto pamiętać, że czujne oko zawsze ma na nas baczenie. To właśnie dzięki nim nie raz już funkcjonariuszom szczecineckiej Straży Miejskiej oraz policji udało się nie tylko namierzyć, ale i schwytać „rzezimieszków” niszczących miejskie lub prywatne mienie, wszczynających burdy czy zaczepiających innych przechodniów.

Tym razem operator miejskiego monitoringu zauważył kolejną bójkę, do której doszło na ul. Wyszyńskiego w pobliżu sklepu „Maximus”. Trzeba przyznać, że okolica ta najwidoczniej w wielu mieszkańcach wzbudza bliżej nieokreślone emocje, bowiem nader często właśnie tu dochodzi do różnego rodzaju spięć i bijatyk. Podobnie było także w miniony weekend, kiedy dwóch mężczyzn postanowiło użyć argumentu siły zamiast siły argumentów i rozwiązać spór w „tradycyjny” sposób.

Wraz z nastaniem cieplejszych dni jak grzyby po deszczu zaczęli wyrastać także amatorzy piwka „pod chmurka”, których często możemy spotkać na różnego rodzaju skwerach, ławeczkach, za krzaczkiem, na rogu budynków czy w parku miejskim. Trzech koneserów złocistego trunku przyuważył operator monitoringu miejskiego. Nie ma się co dziwić. Wszak „impreza” odbywała się tuz przed okiem kamery.

Słabą umiejętnością zabawy „w chowanego” wykazały się także trzy nastolatki, które postanowiły przysiąść na terenie stanicy wędkarskiej i w spokoju zapalić papierosa. Nie byłoby w tym może nic aż tak zdrożnego, gdyby nie fakt, że palaczkami okazały się osoby bardzo nieletnie, a do tego najwidoczniej niechętnie korzystające z koszy na śmieci, bowiem wszystkie niedopałki ostatecznie wylądowały na ziemi.

Miejski monitoring nie tylko wychwytuje mieszkańców, których zachowanie pozostawia wiele do życzenia, ale także czasami jest świadkiem postaw godnych naśladowania. W niedzielę, 2 kwietnia na całym globie – również w Szczecinku - obchodzony był Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Swoją solidarność z osobami chorymi zasygnalizowali także nasi miłośnicy biegania, którzy tego ubrani cali na niebiesko postanowili przebiec 5 km. Trasę, jaką przebyli sportowcy, śledziło także oko kamery.

Tekst, montaż: Marzena Góra

Wideo: Straż Miejska w Szczecinku