Dixie Band zadbał o szczecinecki muzyczny akcent w Bergen op Zoom

• Tv
Miasto z Wizją / 12.06.2017 / Komentarze
Nasi artyści wzięli udział w holenderskim festiwalu jazzowym. Towarzyszyli także oficjalnej delegacji ze Szczecinka w trakcie uroczystości związanych z 25-leciem przyjaźni pomiędzy miastami

Przyjaźń pomiędzy Szczecinkiem i holenderskim miastem Bergen op Zoom twa już od wielu lat. Teraz obchodziła ona swój kolejny jubileusz. 27 maja w Szczecinku odbyły się huczne obchody 25-lecia trwania tej polsko-holenderskiej współpracy. Z tej okazji nad Trzesiecko zjechała oficjalna delegacja zaprzyjaźnionego ze Szczecinkiem miasta. Przewodniczył jej zastępca burmistrza Bergen op Zoom Patrick van der Velden. W wizycie tej uczestniczyła także spora grupa muzyków, która wraz z uczniami szczecineckiej Szkoły Muzycznej dała wyjątkowy koncert w kinie Wolność – więcej na ten temat pisaliśmy w artykule „Polsko-holenderska muzyczna uczta”.

W miniony weekend przedstawiciele naszego miasta wybrali się do Bergen op Zoom z rewizytą, aby wziąć udział również w tamtejszych uroczystościach związanych z 25-leciem przyjaźni pomiędzy miejscowościami. Również i tam nie zabrakło szczecineckiego muzycznego akcentu. Do naszej redakcji dotarły właśnie pierwsze relacje z tych odwiedzin, w których uczestniczą także muzycy z chyba dobrze wszystkim mieszkańcom znanego zespołu Dixie Band. Zespół reprezentował nasze miasto podczas odbywającego się tam w dniach 9-11 czerwca festiwalu jazzowego. Artyści z Dixie Band towarzyszyli również oficjalnej delegacji ze Szczecinka w trakcie odsłonięcia miejsca upamiętniającego istniejącą od 25 lat przyjaźń między naszymi miastami.

Tekst, montaż: Marzena Góra
Zdjęcia, wideo: Agata Smolders - dziękujemy!