Dzieci świętowały swój dzień na kortach tenisowych

Miasto z Wizją / 05.06.2017 / Komentarze
Szczecineckie Towarzystwo Tenisowe wspólnie z najmłodszymi zawodnikami spotkało się podczas obchodów Dnia Dziecka

W miniony weekend Szczecineckie Towarzystwo Tenisowe wspólnie z najmłodszymi zawodnikami świętowało tegoroczny Dzień Dziecka. Z tej okazji na kortach Regionalnego Centrum Tenisowego, przy wsparciu tej inicjatywy przez władze miasta oraz powiatu, odbyła się sportowa impreza, w której wzięło udział ponad 90 młodych adeptów tenisa ziemnego. W jej trakcie w konkurencjach tenisowych zmierzyli się najmłodsi uczestnicy w wieku 4-7 lat. Później przyszedł czas na rywalizację starszych dzieci.

- Po zakończonych konkurencjach tenisowych przygotowanych dla najmłodszych dzieci oraz rywalizacji starszych dzieci wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe, pamiątkowe dyplomy, puchary oraz słodkie upominki – mówi Józef Szpakowski ze Szczecineckiego Towarzystwa Tenisowego. - Oprócz tego podczas trwania zawodów przygotowany był poczęstunek w formie bufetu oraz grilla zarówno dla dzieci, jak i rodziców przybyłych dopingować swoje pociechy. Zawody zostały dofinansowane ze środków Starostwa Powiatowego Szczecinek oraz Urząd Miasta Szczecinek przy współpracy z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Szczecinku. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspólną zabawę i zapraszamy na kolejne zawody tenisowe.

Po zaciętej walce w kategorii „Pierwszy krok tenisowy” zwycięstwo wywalczyły kolejno: I miejsce Julia Rogólska, II miejsce Blanka Kołodziej, III miejsce Zosia Tumel. W kategorii mini tenis (piłka czerwona): dzieci do lat 9 - I miejsce Maja Kowalczyk, II miejsce Bartek Różewicki, III miejsce Olaf Kropidłowski. W kategorii midi tenis (piłka zielona)dzieci do lat 10- I miejsce Mateusz Figiel, II miejsce Nikodem Wollny, III miejsce Oskar Raczyński. W kategorii dzieci do lat 12: I miejsce Marcin Czernicki, II miejsce Paweł Pawelec, III miejsce Gabriel Bukowski. W kategorii dzieci do lat 16 mikst: I miejsce para Szymon Wilk i Magda Leśniewska, II miejsce para Gabriel Łosiewicz i Paulina Leśniewska, III miejsce para Piotr Rogólski Julianna Chyl.

Tekst: Marzena Góra
Zdjęcia: Józef Szpakowski