EMET Basket Szczecinek grał w turnieju koszykówki

Miasto z Wizją / 13.03.2017 / Komentarze
Dwa zwycięstwa i porażka jednym koszem

W weekend w hali sportowej OSiR przy ul. Jasnej odbył się kolejny Ogólnopolski Turniej Koszykówki. Pomysłodawcą i głównym organizatorem był trener Piotr Wujtiuk.

Najmłodszy zespół EMET Basket Szczecinek rozegrał trzy spotkania.

- Nasza drużyna złożona głównie z zawodników - uczniów trzeciej klasy rywalizowała z rocznikami o rok starszymi - mówi "Miastu z Wizją" trener koordynator Szymon Kiedel.

- W pierwszym spotkaniu pokonaliśmy Akademię Koszykówki Białogard. Drugie zwycięstwo odnieśliśmy z SP 4 Basket Szczecinek i w meczu o pierwsze miejsce ulegliśmy gościom z Koszalina tylko jednym koszem.

Jak podkreślił trener Sz. Kiedel: - Mamy świetną i zgraną drużynę. Młodzi koszykarze angażują się w każdy mecz na "sto dziesięć" procent” swoich możliwości. Każde zawody dostarczają wiele emocji i pozwalają bardzo optymistycznie patrzeć w przyszłość naszych młodych zawodników. Cieszy również fakt, że każde spotkanie jest mocno dopingowane przez rodziców, którzy licznie kibicują koszykarzom.

Zespół EMET Basket Szczecinek zagrał w składzie: Tymon Rodziewicz, Jaś Klamka, Igor Sienkiewicz, Miłosz Czubaszek, Krzesimir Bedka, Maciej Kotschy, Jakub Ludka, Damian Litorowicz, Antek Kodź, Adam Kaczmarczyk, Jakub Szklarski, Jakub Bohdan i Olek Goral.

Tekst: Sławomir Włodarczyk

Foto: Szymon Kiedel