End of Summer Hit Festiwal odwołany

Miasto z Wizją / 09.08.2017 / Komentarze
Telewizja Polska zerwała umowę

End od Summer Hit festiwal - to miała być największa muzyczna impreza w Szczecinku w ostatnich latach. Nie będzie. Powód? Telewizja Polska zerwała umowę i "wyniosła" się ze Szczecinka. Nieoficjalnie wiemy, że decyzja ma podtekst polityczny. Za odwołaniem imprezy mocno optował jeden z zachodniopomorskich posłów PiS. Jak widać - skutecznie.

- Jesteśmy bardzo zniesmaczeni - mówi "Miastu z Wizją" Łukasz Koczan, wicedyrektor Samorządowej Agencji Promocji i Kultury.

- Wiele godzin ciężkiej pracy, wiele wyjazdów do Warszawy w celu uzgodnień i wszystko wzięło w przysłowiowy łeb. Nie znamy przyczyn decyzji Telewizji Polskiej.

Jak powiedział nam Ł. Koczan, na szczęście Szczecinek nie poniesie z tego tytułu żadnych strat finansowych.

- Zostajemy przy Festiwalu MateriaFest, który odbędzie się w sobotę 2 września. W miejsce odwołanego Summer Hit Festiwal nie planujemy żadnej imprezy - dodaje nasz rozmówca.

Pzypomnijmy: Summer Hit Festiwal miał się odbyć w piątek 1 września. Gwiazdami miały być m.in. Fun Factory, Mr. President, Loona, Sonique, Alexia czy Francesco Napoli. Polskim akcentem podczas całego wydarzenia będzie koncert takich artystów, jak  Czerwone Gitary, Stachursky, Bartek Wrona, Power Play, MIG, Mirami,  Jorrgus, Defis, Łobuzy, After Party oraz Classic.

Tekst: Sławomir Włodarczyk

Foto: SAPiK