Fani Runmageddonu wkrótce będą mogli trenować w Szczecinku

Miasto z Wizją / 19.04.2017 / Komentarze
Prace nad przygotowaniem przeszkód, które pojawią się w parku miejskim, weszły w końcowy etap

Jak informowaliśmy w drugiej połowie lutego – wkrótce w parku miejskim powstanie tor przeszkód dla miłośników nieco bardziej ekstremalnego biegania. Dotychczas osoby pasjonujące się tym sportem i chcące sprawdzić swoje siły w popularnym w ostatnim czasie Runmageddonie (czyli właśnie ekstremalnym cyklu biegów) musiały wybierać się do większych miast, dysponujących odpowiednim zapleczem. Teraz będą mogli oddawać się swojej pasji i trenować w Szczecinku, gdzie powstanie – choć nieco mniejszy, niż te dostępne w większych miastach – tor treningowy do Runmageddonu. Przypomnijmy, że początkowo planowano, aby został on zlokalizowany przy ul. Kopernika, jednak po konsultacjach zdecydowano się na jego budowę w parku miejskim. Trwają już ostatnie prace związane z przygotowaniem różnego rodzaju instalacji wchodzących w skład szczecineckiego toru.

- Obecnie jesteśmy na etapie przygotowywania wszystkich przeszkód, które pojawią się na wspomnianym torze. Zanim jednak przystąpiliśmy do pracy, przeprowadziliśmy konsultacje z osobami, które pasjonują się tym sportem, aby te instalacje, które powstają w Szczecinku, rzeczywiście były dla wszystkich użyteczne, a jednocześnie stanowiły jakieś wyzwanie i pozwalały na skuteczne trenowanie – mówi nam Maciej Makselon, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji. – Wkrótce w parku miejskim pojawi się zestaw pierwszych przeszkód i wówczas zobaczymy, jak to będzie funkcjonowało.

- Przeszkody przygotowujemy własnymi siłami. Od osób, które budowały takie tory do Runmageddonu w Polsce, otrzymaliśmy wytyczne oraz techniczne rysunki, pozwalające nam przygotować takie instalacje. Także naprawdę niewielkim kosztem uda się zrealizować w naszym mieście miejsce do uprawiania cieszącej się coraz większą popularnością dyscypliny, jaką są biegi przeszkodowe. Tym samym dopełnimy tę przestrzeń kolejnym fajnym elementem rekreacyjno-sportowym.

Jak przyznaje nasz rozmówca, prace nad przygotowaniem przeszkód weszły już w końcowy etap. Tym samym w ciągu najbliższych tygodni zostaną one zainstalowane i oddane do użytku mieszkańców. Cały teren zostanie ponadto ogrodzony, stworzony zostanie także regulamin korzystania z toru. Przypomnijmy, że urządzenia do biegu z przeszkodami pojawią się na terenie pomiędzy „Ślusarnią” i głównym budynkiem OSiR-u. Mieszczący się na wspomnianym terenie tor przeszkód ma mieć ok. 100 metrów długości, a w jego obrębie ustawionych ma zostać 10 urządzeń – a dokładniej dwa „komplety” składające się z pięciu urządzeń ustawionych obok siebie, dzięki czemu fani Runmageddonu będą mogli trenować w parach i mierzyć swoje siły z przeciwnikami.

Tekst: Marzena Góra
Foto: Piotr Czaja