Finały Turnieju o Puchar Tymbarku (akt.)

Miasto z Wizją / 02.04.2017 / Komentarze
Na Stadionie Miejskim im. Kazimierza Czesława Lisa zaprezentują się trzy nasze drużyny

Ośrodek Sportu i Rekreacji po raz drugi z rzędu dostąpił zaszczytu organizacji i przeprowadzenia Finału Wojewódzkiego Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”.

- To już XVII edycja Tymbarku. Mecze odbędą się w trzech kategoriach wiekowych: U8, U10 i U12 - mówi "Miastu z Wizją" Szymon Bibik, szef Akademii Piłkarskiej Szczecinek.

- Najmłodsi piłkarze (U8) swój finał rozegrają dziś w sobotę 1 kwietnia (w tej kategorii wiekowej rozgrywki kończą się na szczeblu wojewódzkim - dop. red.). Z kolei młodzi futboliści U12 zagrają w poniedziałek 3 kwietnia, a dzień później rozegrane zostaną finałowe mecze w kategorii U10. Szczecinek będzie reprezentowany przez trzy zespoły. W kategoriach U8 i U10 wystąpią drużyny Akademii Piłkarskiej, a w kategorii U12 - Akademii Piłkarskiej Reissa.

Dziś towarzyszyliśmy najmłodszym piłkarzom. Otwarcie Turnieju miało niezwykle uroczysty charakter. Był, hymn Turnieju o Puchar Tymbarku, wystąpienia gospodarzy i gości, zabawa z maskotką Kubusiem, a później rozegrano pierwsze mecze (na 4 boiskach) na głównej płycie Stadionu Miejskiego im. Kazimierza Czesława Lisa.

- Serdecznie witam przede wszystkim najmłodszych piłkarzy, ich szkoleniowców i rodziców. Jest mi niezmiernie miło - tymi słowami otworzył Turniej zastępca burmistrza Szczecinka Daniel Rak.

- Jestem niezmiernie zadowolony, że Polski Związek Piłki Nożnej po raz kolejny docenił nasz piękny Szczecinek i powierzył nam organizację tego turnieju. Jestem przekonany, że sportowych emocji nie zabraknie ani przez chwilę. Czujcie się wszyscy jak u siebie w domu.

Głos zabrał też prezes Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej, wiceprezes PZPN Jan Bednarek.

Później przyszła już pora na pierwsze mecze. W kategorii U8 zaprezentuje się dziś 26 zespołów, w tym 7 drużyn dziewcząt, z klubów piłkarskich całego województwa zachodniopomorskiego.

Zainteresowanych tym niezwykłym wydarzeniem sportowym informujemy, że w poniedziałek i wtorek, 3 i 4 kwietnia finałowe mecze rozpoczną się o godz. 10.30.

Zwycięskie drużyny U10 i U12 będą reprezentowały województwo zachodniopomorskie w finale ogólnopolskim turnieju, który zostanie rozegrany na Stadionie Narodowym w Warszawie.
Organizatorem Turnieju jest Polski Związek Piłki Nożnej, a sponsorem głównym od 11 lat firma Tymbark. Główne cele Turnieju to popularyzacja aktywnego stylu życia wśród uczniów szkół podstawowych, wyłanianie piłkarskich talentów oraz spełnianie dziecięcych marzeń.
Ambasadorem Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” jest napastnik reprezentacji Polski oraz SSC Napoli Arkadiusz Milik.

Aktualizacja: 3 miejsce Akademii Piłkarskiej Szczecinek!

Mało kto, prócz trenerów i rodziców chłopców rocznika 2009 (U8) wierzył, że młodzi futboliści AP Szczecinek staną na podium i zdobędą medal.

Stanęli i zdobyli! Wywalczyli III miejsce w finale wojewódzkim Pucharu Tymbarku. Autorami tego sukcesu są trenerzy: Krzysztof Kutrowski, Mateusz Malczyk, Kot i Hubert Czeszczewik.

Nasze serdeczne gratulacje

Foto: trener Tadeusz Datta