Firma z Warszawy zaprojektuje drogę S11 ze Szczecinka do Piły

Miasto z Wizją / 31.01.2018 / Komentarze
Wielkopolski odcinek "S-jedenastki" wyjdzie z południowego krańca szczecineckiej obwodnicy

Jak już pisaliśmy na początku listopada 2017 roku w artykule: "Szczecinek z drogą ekspresową od południa"

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad sposobi się do budowy drogi ekspresowej S11 na odcinku z Koszalina do Bobolic. To już pewna inwestycja. Z kolei na odcinek z Bobolic do Szczecinka przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Jak długo? Drogowcy przekonują, że S11 "dotknie" obwodnicę Szczecinka - od północy około 2024-2025 roku (zabezpieczono pieniądze na realizację tej inwestycji).

Prawdopodobnie szybciej doczekamy się ekspresowej "jedenastki" na odcinku ze Szczecinka do Piły. GDDKiA rozstrzygnęła właśnie przetarg na wykonanie dokumentacji drogi o długości 73 km. Zadanie wykona firma "AECOM" Polska Spółka z Warszawy. Koszt projektu to blisko 8,25 mln zł brutto z terminem realizacji 50 miesięcy.

Droga S11 na całym odcinku - od Koszalina przez Szczecinek, Piłę i dalej na południe kraju posiadać będzie parametry drogi ekspresowej, czyli dwie jezdnie po dwa pasy ruchu w każdą stronę (szerokość 2x7 m). Ekspresówka będzie bezkolizyjna - wjazd i zjazd z drogi będzie możliwy jedynie przez węzły drogowe.

Na wszystkie zadania na drodze S11 rząd zamierza wydać gigantyczną kwotę około 2 miliardów złotych.