Fontanny przed ratuszem trysną lada dzień

Miasto z Wizją / 26.04.2017 / Komentarze
Wodne instalacje przeszły już próbę generalną i wkrótce zostaną uruchomione

Pod  koniec grudnia minionego roku mieszkańcy spacerujący centrum miasta po zmroku mogli już podejrzeć, jak będzie wyglądała nowa szczecinecka fontanna. W zachodniej części placu na wysokości płyt chodnikowych zamontowane zostały lampy, które wraz z uruchomieniem fontanny będą rozświetlały tryskającą „z ziemi” wodę. Wkrótce nową fontannę będziemy mogli zobaczyć już w pełnej krasie.

- Wczoraj późnym wieczorem została przeprowadzona próba generalna fontann znajdujących się na placu Wolności. Na ich stałe uruchomienie musimy jeszcze chwilę poczekać – mówi nam burmistrz Jerzy Hardie-Douglas. - Będzie to miało miejsce w pierwszych dniach maja. Wówczas fontanny uruchomione zostaną w pełnym zakresie, wraz z całym podświetleniem oraz wszystkimi wodotryskami.

Przypomnijmy, że w centrum miasta wybudowane zostały trzy fontanny  - dwie fontanny o nieckach klasycznych, zlokalizowane przy wejściu do ratusza oraz fontanna posadzkowa, która zastąpiła „starą” fontannę. Posiadają one trzy typy tryskaczy, a tryskająca z nich woda na wys. około 4 m będzie podświetlona kolorowymi lampami RGB.

Tekst: Marzena Góra
Foto: wizualizacja Urząd Miasta