Honory dla burmistrza - od naszych strzelców

Miasto z Wizją / 15.05.2017 / Komentarze
Podziękowali członkowie Szczecineckiego Bractwa Kurkowego

Dziś (poniedziałek 15.05) przed rozpoczęciem obrad Rady Miasta miała miejsce uroczystość. Członkowie Szczecineckiego Bractwa Kurkowego wręczyli burmistrzowi Jerzemu Hardie-Douglasowi Medal Zjednoczenia za Zasługi dla Popularyzacji, Wspierania Szczecineckiego Bractwa Kurkowego i Rozwoju Kurkowych Bractw Strzeleckich działających na terenie Okręgu Zachodniopomorskiego. To najwyższe odznaczenie Bractw Kurkowych dla ludzi, którzy swoją działalnością wspierają działalność Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich RP.

Jak powiedzieli nam szczecineccy Bracia, chcą w ten sposób podziękować burmistrzowi za opiekę nad naszym Bractwem oraz codzienne wspieranie jego działalności sportowej i statutowej.

Burmistrz nie krył zaskoczenia. Podziękował i powiedział m.in., że do dziś nie żałuje decyzji oddania Szczecineckiemu Bractwu Kurkowemu jurysdykcji nad strzelnicą sportową przy ul. Szczecińskiej.

- Obiekt pięknieje niemal z miesiąca na miesiąc, a ilość organizowanych imprez strzeleckich, nie tylko dla dorosłych, ale również dzieci i młodzieży, utwierdzają mnie w przekonaniu, że decyzja była ze wszech miar słuszna - mówił m.in. burmistrz.