Hospicjum i kontrakt z NFZ
- Aktualności

Na początku lutego br. dobiegła końca budowa szczecineckiego hospicjum. Jak się prezentuje, o tym pisaliśmy w artykule:
https://miastozwizja.pl/hospicjum-czeka-na-pierwszego-pacjenta
Kilka dni później obiekt został otwarty. Jego poświęcenia dokonał biskup diecezji koszalińsko - kołobrzeskiej ks. Edward Dajczak.
https://miastozwizja.pl/biskup-dajczak-poswiecil-hospicjum
Niestety, do dziś hospicjum nie przyjęło żadnego pacjenta. Powód? Brak kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.
- Pierwsze podejście się nie udało, jednak jestem przekonany, że kolejne się uda. Myślę, że niebawem będziemy mieć kontrakt, co pozwoli nam na przyjęcie pierwszych pacjentów - mówił m.in. ks. Marek Kowalewski podczas uroczystej Gali "Mocarze Gospodarcze 2017".
Ks. M. Kowalewski, prezes Stowarzyszenia Hospicjum Domowe im. św. Franciszka z Asyżu odebrał Statuetkę Mocarza w kategorii „średni i duży inwestor”.
Tekst i foto: Sławomir Włodarczyk