Jest Statoil, będzie Circle K

Miasto z Wizją / 21.04.2017 / Komentarze
Szczecinecka stacja paliw zmieni nazwę

Termin zmiany nazwy szczecineckiej stacji paliw Statoil - jednej z 350 działających w całym kraju - jest jeszcze nieznany. Więcej szczegółów na ten temat będę mogła podać po 11 maja br. Wówczas oficjalnie ruszy proces zmian nazwy naszej marki - mówi "Miastu z Wizją" Krystyna Antoniewicz-Sas, dyrektor Działu Komunikacji, rzecznik prasowy firmy Statoil.

Pierwsza stacja Circle K już działa - w Opolu. Prace na obiekcie pilotażowym obejmowały zmianę znaków na elewacji sklepu, wiacie, myjni oraz na znakach cenowych. Zostały zorganizowane w taki sposób, aby nie utrudniać funkcjonowania stacji paliw. Podobnie będzie w Szczecinku na obecnej jeszcze stacji paliw Statoil przy ul. Cieślaka.

- Po uruchomienie programu w maju wszystkie nasze stacje Statoil w Polsce sukcesywnie będą zmieniać nazwę - wyjaśnia K. Antoniewicz-Sas.

Nowa marka Circle K widoczna jest już w krajach skandynawskich, gdzie proces zmiany marki dobiega końca. Teraz przyszła kolej na Polskę oraz Litwę, Łotwę i Estonię. Proces zmiany marki w Polsce potrwa około roku.

Czy pracownicy szczecineckiej stacji Statoil mogą się obawiać utraty pracy? Nic na to nie wskazuje. Firma w komunikacie prasowym zaznaczyła bowiem, że zmiana logotypu na stacjach w Polsce nie ma wpływu na obowiązujące umowy z klientami, partnerami czy dostawcami firmy. Jako przykład podano pilotażową stację Circle K w Opolu, gdzie pozostał ten sam personel, nie zmienił się asortyment sklepu ani oferta paliw.