Korty pod kopułą czekają na tenisistów (akt.)

Miasto z Wizją / 28.01.2016 / Komentarze
Pierwsze mecze w połowie lutego (aktualizacja)

Inwestycja zadaszenia dwóch kortów ziemnych na terenie Regionalnego Centrum Tenisowego przy ul. Piłsudskiego zmierza do finału. Nad kortami pojawiła się już specjalna nadmuchiwana konstrukcja.

- W poniedziałek 1 lutego  urząd nadzoru technicznego dokona przeglądu systemu grzewczego - mówi "Miastu z Wizją" Robert Duszyński, prezes spółki AQUA TUR zarządzającej krytym basenem i centrum tenisowym. - Dopiero po przyjęciu prac i uzyskaniu wszelkich zezwoleń, na korty będą mogli wejść tenisiści i rozegrać pierwsze mecze. Wcześniej czeka nas przygotowanie nawierzchni. Ona wpierw musi zostać porządnie ogrzana i rozmrożona, później dopiero rozegramy "pod dachem" pierwsze tenisowe boje. Myślę, że takim terminem granicznym jest połowa lutego. Nie wykluczam jednocześnie, że może to być kilka dni wcześniej.

Jak powiedział nam prezes Duszyński, hala została też oświetlona wewnątrz i na zewnątrz. - Łącznie pod dach trafiło ok. 1300 m2 powierzchni kortów tenisowych - zaznacza nasz rozmówca. - Korty będą też odkrywane. Zamierzamy to czynić w wakacje, w lipcu i sierpniu.

Nakrycie kortów to nie koniec inwestycji na terenie Regionalnego Centrum Tenisowego.

- Jesteśmy w trakcie realizacji procedury przetargowej na rozbudowę i przebudowę budynku administracji – ujawnia prezes Duszyński. – Docelowo chcemy tam przenieść, z obiektu krytych basenów, administrację spółki. Zwolnione przez pracowników pomieszczenia wyremontujemy i przeznaczymy docelowo na cele komercyjne, sportowe i rekreacyjne.

Tekst: Sławomir Włodarczyk

Zdjęcia: