Kronospan pokazuje to, co ma najlepszego - cz. 2

• Tv
Miasto z Wizją / 10.10.2017 / Komentarze
Szkolenie: "Nowoczesny design i innowacje w meblarstwie" - dzień drugi

Po wrażeniach pierwszego dnia szkolenia "„Nowoczesny design i innowacje w meblarstwie" i niesamowitych emocjach, związanych z meczem naszych piłkarzy z Armenią, jego uczestnicy - kadra kierownicza, technicy produkcji, stolarze - specjaliści branży meblarskiej z firm kooperujących i współpracujących, na co dzień z Kronospanem wzięli udział w drugim etapie zajęć, przygotowanych przez szczecineckiego producenta wyrobów drewnopochodnych.

Od początku piątkowego (6.10) szkolenia było bardzo fachowo i specjalistycznie. Goście szczecineckiej firmy brali udział w prezentacji produktów Kronobulid, KronoArt i Krono Original. Uczestniczyli też w prezentacji Studia MDF.

W dalszym etapie szkolenia swoimi najnowszymi produktami oraz etapami produkcji mebli i akcesoriów pochwaliły się firmy, kooperujące z Kronospanem - Hettich, InfoTEC CNC oraz EFL Grupa Credit Agricole. Uczestnicy szkolenia wzięli też udział w projektowaniu mebla za pomocą programu CAD/CAM Corpus.

Dwudniowe szkolenie w Kronospan Design Center zakończyło się… emocjami meblarsko - sportowymi. Wszystko to dzięki niezwykle ciekawym warsztatom w Kronospan Design Factory.

Tzw. "mała fabryka" jest wyposażona w najnowocześniejsze specjalistyczne urządzenia do pracy w branży meblarskiej. Uczestnicy szkolenia mogli podziwiać wszystkie etapy przygotowania płyty do montażu mebla. Jedno urządzanie przycięło płytę na żądany wymiar, sfrezowało ją i wywierciło otwory.

- W czasie warsztatów w Kronospan Design Factory przerabiamy płyty na najnowocześniejszych w świecie maszynach od samego początku, kiedy płyta wjeżdża do klienta do momentu, kiedy otrzymujemy gotowy mebel - mówi "Miastu z Wizją" Dariusz Wieczorkiewicz, dyr. ds. sprzedaży Kronospan Szczecinek.

- W krótkim czasie jesteśmy tu w stanie skutecznie przeszkolić dużą grupę pracowników. Każdy może dotknąć naszego produktu, zobaczyć jakość obróbki. To jest właśnie to praktyczne szkolenie. O ile wiem, żadna inna firma konkurencyjna nie jest w stanie zagwarantować tego swoim klientom.

Rzeczywiście - goszcząc w Kronospan Design Factory mogliśmy podziwiać w kolejności: pobranie płyty z magazynu, jej obróbkę, czyli precyzyjne cięcie, frezowanie, oklejanie, nawiercanie, skręcanie i montaż akcesoriów meblowych. Na końcu zagościliśmy w lakierni, w której również prawie całą pracę wykonuje maszyna. Tam również było niezwykle ciekawie.

Ostatni etap szkolenia przyniósł… emocje rodem z piłkarskiego stadionu. Otóż, w drodze losowania wyłoniono pięć dwuosobowych zespołów, które rywalizowały w montażu na czas szuflad, które po ich zamontowaniu w meblach zostaną przekazane, jako dar dla domu dziecka.

Najlepszym z najlepszych praca nad montażem szuflad zajęła zaledwie kilka minut. Trzy pierwsze zespoły zostały nagrodzone zestawem narzędzi do montażu elementów meblowych. Ich fundatorem była firma GTV.

O pierwszym dniu szkolenia pisaliśmy w artykule:

Tekst, foto, video: Sławomir Włodarczyk

Montaż: Marzena Góra