Lato w Szczecinku pełne muzycznych atrakcji

Miasto z Wizją / 27.04.2017 / Komentarze
Burmistrz: Koncerty zostaną zrealizowane przy współpracy m.in. z RMF FM oraz Telewizją Polską

W trakcie tegorocznego letniego sezonu zdecydowanie nie będziemy mogli narzekać na brak atrakcji. Ci, którzy postanowią nadchodzące wakacje spędzić nad Trzesieckiem, będą mieli w czym wybierać – od licznych wydarzeń sportowych, poprzez te kulturalne, a na sporej dawce dobrej muzyki kończąc. Planowanych w okresie od czerwca do września imprez nie sposób wymienić jednym tchem. Część z nich, to kolejne odsłony ubiegłorocznych edycji różnych przedsięwzięć. Czeka nas jednak także kilka nowych propozycji. Przygotowania do letniego sezonu w mieście idą pełną parą.

Oczywiście nie zapomniano o wieloletniej tradycji, jaką bez wątpienia w Szczecinku są wydarzenia muzyczne organizowane na początku lata. Nie inaczej będzie i tym razem - odbędzie się duża impreza z okazji przywitania wakacji. Organizatorzy są w trakcie dokonywania ostatnich ustaleń. Możemy już zdradzić, że wydarzenie to odbędzie się 30 czerwca i będzie współorganizowane z RMFFM. Tego dnia zagra dla nas znany chyba wszystkim doskonale zespół Wilki. Przed szczecinecka publicznością wystąpi także polski pianista  i wokalista Mateusz Ziółko oraz artystka Małgorzata Uściłowska, ukrywająca się pod scenicznym pseudonimem Landberry. To jednak dopiero początek muzycznych atrakcji, jakie czekają nas tego lata.

- W dniach 21-22 lipca usłyszymy także nieco ambitniejszą muzykę w ramach corocznego Art Pikniku. Odbędzie się on przed naszym zamkiem od strony jeziora. Pomimo tego, że w tym miejscu już rozpoczęły się prace przy budowie piętrowego pomostu, to na ten czas wszystko zostanie uprzątnięte na tyle, żeby impreza mogła się odbyć – mówi nam burmistrz Jerzy Hardie-Douglas. - Niewątpliwie wielką trakcją będzie występ Leszka Możdżera, jazzowego pianisty i kompozytora. To  chyba najbardziej znana w tej chwili w Polsce postać, jeżeli chodzi o muzykę jazzową. Z kolei drugiego dnia na szczecineckiej scenie wystąpi równie niesamowita postać – Ray Wilson, były wokalista znanej na całym świecie kultowej już grupy Genesis, który zagra właśnie muzykę tego zespołu. Ray Wilson to muzyk, który rzadko występuje w miastach wielkości Szczecinka, dlatego jestem bardzo zadowolony, że udało nam się pozyskać tak świetnego muzyka. Muzyka grupy Genesis jest fantastyczna i myślę, że bardzo wiele osób przyjdzie na koncerty w ramach Art Pikniku.

- Nie została jeszcze ustalona ostateczna data – albo na koniec sierpnia, albo w pierwszy weekend września odbędzie się chyba największy w dziejach Szczecinka koncert, realizowany z Telewizją Polską. Nie chcę zdradzać szczegółów, ponieważ wciąż są one jeszcze omawiane, ale listy intencyjne zostały podpisane i wszystko wskazuje na to, że ten koncert się odbędzie. To będzie muzyka taneczna z lat 80. i 90. Wystąpi mnóstwo różnych znanych artystów, a całe wydarzenie będzie przez wiele godzin transmitowane w najlepszym paśmie Telewizji Polskiej. Z tego choćby powodu jestem bardzo zadowolony, że udaje nam się taką umowę finalizować.

W tegorocznym kalendarzu letnich imprez tradycyjnie nie może zabraknąć także ostrzejszego brzmienia, które kolejny raz zaserwuje nam zespół Materia i zaproszeni artyści podczas Materiafest. Dodajmy, że tegoroczna edycja tego wydarzenia ma odbyć się na placu koncertowym na os. Zachód. – Odbędzie się on 2 września. Mamy już potwierdzonych kilka kapel. Oczywiście poza gospodarzem, czyli zespołem Materia, wystąpi także budząca od jakiegoś czasu w Szczecinku wiele emocji grupa Behemoth. Wśród zespołów na festiwalu zagra także Riverside oraz Illusion. Myślę, że osobom, które interesują się tym rodzajem muzyki, czyli takim ciężkim hardrockiem, nie muszę rekomendować  tych kapel. Oczywiście tych imprez i wydarzeń będzie dużo więcej. Praktycznie co weekend w Szczecinku będzie się coś działo – dodaje burmistrz.

Tekst: Marzena Góra