Laury, honory i nagroda dla SzLOT-u

• Tv
Miasto z Wizją / 12.05.2017 / Komentarze
Szczecinecka Lokalna Organizacja Turystyczna laureatem Konkursu Tesco Polska - "Decydujesz, pomagamy"

Projekt Szczecineckiej Lokalnej Organizacji Turystycznej pn. "W rytmie fal" zwyciężył w konkursie Tesco Polska - "Decydujesz, pomagamy".

Dziś (piątek 12.05) w sklepie Tesco przy ul. Koszalińskiej 82 prezes SzLOT Mariusz Getka odebrał z rąk menagera Tesco Szczecinek pana Krzysztofa Mikołajczaka symboliczny czek na kwotę 5 tys. zł.

- Wydźwięk naszego programu w całej Polsce był bardzo duży. Nasi klienci oddali ponad 4,6 mln głosów, wyróżniając tym samym różne lokalne inicjatywy - mówił w czasie wręczenia nagrody K. Mikołajczak.

- Szczecinecka Lokalna Organizacja Turystyczna otrzymała blisko 3,5 tys. głosów od mieszkańców Szczecinka. Cieszę się, że zarówno nasi klienci jak i lokalna szczecinecka społeczność tak mocno zaangażowała się w nasz program.

- Nagrodę Tesco spożytkujemy na organizację w wakacyjne weekendy warsztatów tanecznych dla dzieci i młodzieży na „Pomoście Centrum” - mówi "Miastu z Wizją" Mariusz Getka, prezes Szczecineckiej Lokalnej Organizacji Turystycznej.

- Nasz projekt promujemy następująco: Dzięki niemu Twoje dziecko wyjdzie z domu oraz pozna nowe możliwości spędzania wolnego czasu. Poza umiejętnościami tanecznymi, jakie wyniesie z warsztatów, będzie miało szansę poznać nowych ludzi, nauczy się dostrzegać piękno przyrody, a co najważniejsze – udział w warsztatach pozytywnie wpłynie na jego zdrowie. Nasz projekt jest szansą na to, aby Twoje dziecko odkryło w sobie pasję, której jeszcze nie jest świadome. Chcesz widzieć Pomost Centrum tańczący w rytmie fal, zagłosuj na nas!”

- Ten grantowy program organizowany przez sieć sklepów Tesco ma za zadanie wesprzeć lokalne organizacje pozarządowe oraz społeczników i grupy nieformalne w realizacji działań na rzecz lokalnej społeczności - dodaje K. Mikołajczak.

- W tym celu Polska została podzielona na 145 mikroregionów. W każdym z nich, decyzją klientów Tesco, został przyznany jeden grant na realizację lokalnej inicjatywy.

Głosowanie na najlepsze lokalne projekty odbywa się wszystkich sklepach Tesco w Polsce, również w Szczecinku w marcu i kwietniu br.