„Mechanik” będzie świętował 70-lecie istnienia

Miasto z Wizją / 16.03.2017 / Komentarze
Przygotowania do uroczystości już się rozpoczęły

W ostatnim czasie sporo szczecineckich szkół ponadgimnazjalnych ma powody do świętowania. W minionym roku 70-lecie swojego istnienia obchodził m.in. Zespół Szkół nr 6 im. Stanisława Staszica, czyli popularny „rolniczak”. Podobna rocznica miała miejsce nieco wcześniej w „ekonomie”, czyli w ZS nr 1 im. KEN. Okrągłą, 50-tą rocznicą mógł pochwalić się także ZS im. Warcisława IV. Teraz swoje okrągłe – również 70-te – urodziny będzie obchodził „mechanik”, funkcjonujący obecnie jako Zespół Szkół Technicznych.

Choć uroczystość związana z obchodami jubileuszu odbędzie się dopiero za pięć miesięcy, przygotowania do tego wydarzenia już się rozpoczęły. Nie znany jest póki co jeszcze koszt uczestnictwa absolwentów i sympatyków szkoły w uroczystości oraz późniejszym, wieczornym balu. Organizatorzy jednak już ustalili, że jubileuszowe obchody odbędą się 30 września br. Osoby zainteresowane uczestnictwem w tym wydarzeniu mogą uzyskać więcej informacji w sekretariacie szkoły pod nr tel. 94 37 404 41.

Tekst: Marzena Góra
Foto: Zespół Szkół Technicznych