Miasto kupiło przezroczyste urny wyborcze

Miasto z Wizją / 20.10.2016 / Komentarze
Koszt inwestycji pokryje Krajowe Biuro Wyborcze

Jak pisaliśmy pod koniec sierpnia br., firma BARTGRAFIC z Przeźmierowa otrzymała od miasta zamówienie na wykonanie przezroczystych urn wyborczych. Właśnie je sfinalizowała. Dziś (czwartek 20.10) do ratusza trafiło 26 urn.

Decyzja o ich zakupie to następstwo uchwały Państwowej Komisji Wyborczej z marca br. Według nowych wytycznych PKW, urny do głosowania powinny mieć przezroczyste ściany.

- Urny tymczasowo ustawione zostały na dziedzińcu Urzędu Miasta - mówi "Miastu Wizją" Mateusz Ludewicz, rzecznik prasowy ratusza.

- Stąd w najbliższych dniach rozwożone będą do szkół i innych miejsc, w których znajdują się lokale wyborcze. Łączny koszt inwestycji to niemal 15 tys. zł. Zamówienie zostanie sfinansowane dzięki dotacji przyznanej przez koszalińską delegaturę Krajowego Biura Wyborczego.

Więcej technicznych szczegółów na ten temat w artykule:

Tekst: Sławomir Włodarczyk

Foto: Mateusz Ludewicz