Miasto zakupi dwie zamiatarki uliczne

Miasto z Wizją / 23.03.2017 / Komentarze
Dziś na Placu Wolności trwały testy jednego z takich pojazdów

Plac Wolności kilka miesięcy temu całkowicie zmienił swój wygląd. Wśród licznych prac remontowych najważniejszą stanowiło zastąpienie mocno wysłużonego już polbruku nową nawierzchnią. Składa się ona z kilku rodzajów materiałów, głównie płyt granitowych i bazaltowych oraz artbetonu.

Jednocześnie ograniczono ruch samochodów w tym miejscu, aby w ten sposób zapobiec niszczeniu płyt przez pojazdy. Aby wyremontowany plac przed ratuszem posłużył mieszkańcom przez wiele lat i na długo zachował swój wygląd, miasto przymierza się również do zakupu zamiatarki – znacznie lżejszej niż te, które obecnie znajdują się na wyposażeniu PGK. Dziś (23.03) na Placu Wolności trwały testy jednego z takich pojazdów

- Obecnie mamy sprawną zamiatarkę uliczną, ale nie chodnikową. Ta, którą posiadamy, niestety ciągle się psuje i tak naprawdę jesteśmy w przeddzień zakupu nowego pojazdu tego typu, który będzie pracował na chodnikach i węższych uliczkach – mówi nam Radosław Żmuda-Trzebiatowski, prezes PGK.

- Maszyna, którą dzisiaj testujemy, jest jedną z opcji. Testujemy zarówno te mniejsze, jak i większe. Na pewno docelowo kupimy dwie – mniejszą i średnią. To jest już drugi pojazd, który testujemy produkcji duńskiej firmy. Ale są jeszcze na rynku inni producenci zamiatarek i ich produktom również się przyjrzymy.

Jak przyznaje nasz rozmówca, mniejsza zamiatarka będzie przeznaczona w szczególności do pracy właśnie m.in. na Placu Wolności. Jednak w pierwszej kolejności przedsiębiorstwo planuje zakup nieco większego sprzętu, który będzie „obsługiwał” również mniejsze ulice w mieście.

Tekst, foto: Marzena Góra