MKP zagrał sparing z Gwardią Koszalin

Miasto z Wizją / 19.02.2016 / Komentarze
Piłkarskie przygotowania do IV-ligowego sezonu

Piłkarze MKP Szczecinek przygotowują się do wiosennych rozgrywek w IV lidze. W piątek (19.02) rozegrali kolejny mecz sparingowy - w Koszalinie z III-ligową Gwardią.

- Mecz po dość ciekawym i wyrównanym przebiegu zakończył się nieznacznym triumfem koszalinian 2:1 (0:1) - mówi "Miastu z Wizją" Zbigniew Ponichtera, dziennikarz portalu internetowego Futbol Szczecinek. - Gola dla MKP w 33 minucie gry strzelił Kamil Brodowicz. Z kolei bramki dla gwardzistów zdobyli: Szkopiński w 56 min. i Brzeziański w 60 min.

- Był to dla nas bardzo wartościowy sprawdzian - powiedział portalowi trener szczecineckich piłkarzy Zbigniew Węglowski.

- Gwardia to twardo grający zespół, umiejętnie i szybko przechodzący do kontrataków. Był to nasz przedostatni sparing. Mieliśmy sporą ilość testowanych graczy stąd też nasza gra wyglądała trochę inaczej niż zwykle. Nie była tak płynna. Mimo tego udało się nam przećwiczyć kilka wariantów gry, które chcielibyśmy potem zastosować w lidze, czy też w pucharze. Na dziś mogę powiedzieć, że część z graczy testowanych dalej powinna z nami zostać, inni zaś przyjechali, bo chcieli się sprawdzić. Czy dojdziemy do jakiegoś porozumienia, to już odrębna sprawa.
MKP zagrał w składzie: Wilczyński (70 Celiński) - Brodowicz (46 Kozanko), Kusiak (46 testowany), Hrymowicz, Jurjewicz (46 Jaroszyński), Góra (46 Szydlak), Malczyk (46 Jabłoński), Bedliński (46 Węglowski), Jureczko (46 Zych, 70 Winnicki), Guźniczak (46 Jaworski), testowany (46 testowany).
- W sobotę 27 lutego MKP zagra ostatni sparing w czasie wiosennych przygotowań - dodaje Zbigniew Ponichtera. - Rywalem szczecineckiego zespołu będzie Sparta Węgorzyno, wicelider Szczecińskiej Klasy Okręgowej. -Ten mecz, o ile tylko pozwolą warunki atmosferyczne i boiskowe, chcielibyśmy rozegrać w Szczecinku - dodał trener Węglowski.

Tekst: Sławomir Włodarczyk (na podstawie relacji Z. Ponichtery dla http://futbol-szczecinek.eu)
Foto: Sławomir Włodarczyk