Młodzi tenisiści spotkali się w Szczecinku

Miasto z Wizją / 22.02.2016 / Komentarze
Za nami kolejny Halowy Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny Młodziczek i Młodzików

W miniony weekend (20-21 lutego) w Szczecinku rozegrany został kolejny Halowy Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny Młodziczek i Młodzików. W sportowych zmaganiach wzięli udział tenisiści z Bydgoszczy, Koszalina, Poznania, Goleniowa, Torunia, Szamotuł, Szczecina oraz oczywiście reprezentanci naszego miasta.

Wśród dziewcząt w grze pojedynczej w meczu finałowym Michalina Zubko SKT Szczecin pokonała 6:1 6:0 Hanię Koczan z Koszalina.  Trzecie miejsce zajęły Matylda Frenkowska SKT Szczecin i Olga Grabowska MKT Szamotuły – informuje Józef Szpakowski ze Szczecineckiego Towarzystwa Tenisowego.

Z kolei w grze podwójnej w meczu finałowym para Hanna Koczan i Michalina Zubko pokonała 6:2 6:1 Hanię Brusiło (Szczecineckie Towarzystwo Tenisowe) i Adę Chyl (Szczecineckie Towarzystwo Tenisowe).

Zacięta walka o pierwsze miejsce rozegrała się również wśród chłopców. Tu w grze pojedynczej w meczu finałowym Jakub Zoch Start Wisła Toruń ( 23 poz. PZT ) pokonał 6:2 6:1 Norberta Dzudzewicza z Olimpii Poznań. Trzecie miejsce natomiast zdobyli Igor Garbacki SKT Szczecin oraz  Eryk Borkowski Tenis Pro Koszalin.

- W grze podwójnej w meczu finałowym para Igor Garbacki i Norbert Dzudzewicz pokonała 6:1 6:1 Eryka Borkowskiego i Mikołaja Rucińskiego Tenis Pro Koszalin – dodaje Józef Szpakowski.

Tekst: Marzena Góra
Zdjęcie: Szczecineckie Towarzystwo Tenisowe