Muzeum zaprasza na kolejne spotkanie

Miasto z Wizją / 11.02.2016 / Komentarze
Dr Paweł Migdalski opowie o „Mitologii Ziem Odzyskanych na Pomorzu Zachodnim”

Szczecineckie Muzeum Regionalne na kilkadziesiąt minut zamieni się w salę wykładową. Jednak tym razem uczestnicy spotkania z pewnością nie będą odliczać chwil do jego zakończenia.

Niezwykle ciekawą prelekcję wygłosi przed słuchaczami szczeciński wykładowca dr Paweł Migdalski. Tematyka wykładu będzie krążyła przede wszystkim wokół „Mitologii Ziem Odzyskanych na Pomorzu Zachodnim”. Tym samym będziemy mieli doskonałą okazję, aby lepiej poznać historię naszego miasta i dowiedzieć się wielu ciekawostek dotyczących naszego regionu. Z kolei po prelekcji będziemy mogli zadać wykładowcy również kilka pytań, a tym samym uzyskać odpowiedzi na nurtujące nas pytania.

Przypomnijmy. Dr Paweł Migdalski studiował m.in. historię oraz pomorzoznawstwo. Obecnie w swojej pracy wiele uwagi poświęca tematyce miejsc pamięci, historiografii, a także stosunkom słowiańsko-duńsko-niemieckim. To także były wykładowca w Instytucie Historii Uniwersytetu w Gryfii w Niemczech, jak również pierwszy prezes Stowarzyszenia Historyczno-Kulturalnego „Terra Incognita”. Obecnie realizuje się zawodowo jako wykładowca Uniwersytetu Szczecińskiego.

Wykład odbędzie się w czwartek, 11 lutego o godzinie 17:00 w Muzeum Regionalnym przy ul. Szkolnej 1. Organizatorzy serdecznie zapraszają.

Tekst: Marzena Góra

Zdjęcia: